صفحات

۱۳۹۱ خرداد ۱۸, پنجشنبه

بیانیه کانون وبلاگ نویسان ایران: شخص علی خامنه ای را مسؤول حفظ جان حسین رونقی ملکی می‌دانیم
بیانیه «کانون وبلاگ‌نویسان ایران»:
شخص علی خامنه‌ای را مسؤول حفظ جان
حسین رونقی ملکی می‌دانیم


«آزاد آزاده»، ۱۸ خرداد ۱۳۹۱:

در راستای تلاش‌های بین‌المللی برای نجات جان حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویسی که با وجود بیماری شدید کلیوی اکنون در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد، «کانون وبلاگ‌نویسان ایران»، که «نجواهای نجیبانه» نیز یکی از اعضای آن است، در بیانیه‌ای رسمی، شخص علی خامنه‌ای را مسؤول مستقیم حفظ جان حسین رونقی ملکی دانسته است. متن کامل این بیانیه، که در وبسایت «کانون وبلاگ‌نویسان ایران» منتشر شده است، به شرح زیر است:

حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویسی که به دلیل نوشته‌ها و فعالیت‌های حقوق بشری خود، چندین سال را در زندان‌های جمهوری اسلامی به سر برده و در آنجا دچار مشکلات عدیده جسمانی گردیده است، اخیراً در اعتراض به وضعیت نامشخص مرخصی استعلاجی خود و جلوگیری مأموران  زندان از به مرخصی رفتن وی، دست به اعتصاب غذا زده است. این اعتصاب غذا از دو روز پیش تبدیل به اعتصاب غذای خشک شده است، که با توجه به از کار افتادگی یکی از کلیه‌های وی در زندان و وضعیت نامناسب کلیه دیگر، سلامت حسین را با تهدید جدی مواجه کرده و نگرانی‌های زیادی را موجب گردیده است. پدر حسین رونقی به خبرنگاران گفته است:

«مسؤول اعتصاب خشک پسرم، بازجوی اوست. اگر پسرم بمیرد یا هر اتفاقی برای او بیفتد، مسؤولیت‌اش با بازجو است. من از آقای دادستان، درخواست رسیدگی دارم. از آقای جعفری دولت‌آبادی می‌خواهم که امنیت پسرم و خانواده‌ام را تأمین کند. ما با این بازجو هیچ امنیتی نداریم؛ او شخصاً مرا تهدید کرده. آن‌همه اتهام به پسر من زد، برایش پرونده‌سازی کرد و هیچ‌وقت هم مدرکی رو نکرد، اکنون آمده بیمارستان و ما را بیرون می‌کند و پسرم را به اتاق دیگری می‌برد. ما فقط خواستار این هستیم که شخص دادستان، سریعاً جلوی رفتارهای غیرقانونی بازجوی پسرم را بگیرد. از رئیس قوه قضائیه، مقامات قضایی و رهبر انقلاب هم می‌خواهم این مسأله را رسیدگی کنند و فردی را که باعث شده زیر شکنجه، کلیه‌های پسرم از بین برود، از او دور کنند.»

شرایط نگهداری و سیر غیرقانونی پرونده حسین رونقی که در آن ساده‌ترین اصول اخلاقی و قانون زیر پا گذاشته شده، یکی از بارزترین نمونه‌های نقض حقوق بشر در ایران است.

مردم ایران و جامعه جهانی شاهد هستند که چگونه رژیم جمهوری اسلامی، حتی قوانین خود را زیر پا گذاشته و بازجوی پرونده به آزار حسین رونقی و خانواده او اقدام کرده است.

«کانون وبلاگ‌نویسان ایران»، به نمایندگی از وبلاگ‌نویسان آزادی‌خواه و آزاداندیش ایران، شخص علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را مسؤول اصلی وضعیت وخیم حسین می‌داند. بدیهی است که اگر بلایی بر سر حسین بیاید، علی خامنه‌ای به عنوان آمر و شخص بازجوی وی و مسؤولین وزارت اطلاعات به عنوان عاملین انجام جنایت، مسؤول شناخته شده و بایستی در دادگاه عادله محاکمه شوند.

منبع: وبسایت «کانون وبلاگ‌نویسان ایران»نوشتارهای مرتبط:
------------------------------------


لطفاً از نوشتارهای زیر نیز دیدن فرمائید
(نوشتارهای برگزیده وبلاگ):
(به ترتیب، از نوشتارهای قدیمی‌تر به جدیدتر)
------------------------------


لطفاً در صورت امکان و صلاحدید، عضو شوید:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

*** نظرات شما بلافاصله منتشر می‌گردد ***