صفحات

۱۳۹۲ خرداد ۳۰, پنجشنبه

متن نامه خودکشی پسر حسن روحانی: از اینکه پدرم دست‌بوس خمینی [خامنه‌ای] می‌شود حالم به هم می‌خورد


حسن روحانی و خانواده - نوفل لوشاتو - پاریس - سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷)

متن نامه خودکشی پسر حسن روحانی:
از اینکه پدرم دست‌بوس خامنه‌ای می‌شود حالم به هم می‌خورد

نجواهای نجیبانه: این متن نامه‌ای است که از پسر حسن روحانی پس از خودکشی در لندن در سال ۱۹۹۲ به جای مانده است؛ این نامه توسط مراجعین پناهندگی در اختیار روزنامه‌ها قرار گرفت. در ابتدا روزنامه‌ها اعلام کرده بودند دلیل خودکشی، مسائل عشقی بوده است، اما بعدها این نامه در روزنامه عربی «الشرق الأوسط» به چاپ رسید که مشخص می‌کرد دلایل خودکشی او نه مسائل عشقی که مرتبط با پدر و کارنامه سیاه و تباه او بوده است:

«من از دولت شما، دروغ شما، فساد و دین‌تان متنفرم؛ من از این زندگی این‌چنینی شرم دارم؛ من مجبورم به دوستانم مرتب دروغ بگویم که پدرم شریک چنین وضعی نیست و مردم را دوست دارد، در حالی که این دروغ است. از اینکه پدرم دست‌بوس خمینی [خامنه‌ای] می‌شود احساس بیماری می‌کنم [حالم به هم می‌خورد].»

حسن روحانی برخورد تندی با خودکشی پسرش از خود نشان داد و آن را خلاف دین اسلام خواند؛ اما پیکر فرزندش را در نزدیکی مزار خمینی به خاک سپرد.

آیا کسی که در مدیریت خانه و فرزندان خود، این‌گونه شکست‌خورده و حقیر و ناکامیاب است، در مدیریت ایران و ایرانیان، کامیاب و سربلند خواهد شد؟! پاسخ با شما و تاریخ...؛ اما درس دوران می‌گوید که:

آزموده را آزمودن خطاست!

برخی خوانندگان، در أصالت این نامه، تردید کرده‌اند و خواستار منبع شده‌اند؛ البته من شخصا نتوانستم به روزنامه «الشرق الأوسط» دست پیدا کنم و امیدوارم کسانی که چنین امکانی دارند، تصویر آن را در اختیار من قرار دهند؛ اما یکی از کسانی که متن این نامه را در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۱ برابر با ۲۷ آبان ۱۳۹۰ انتشار داده است، علیرضا نوری‌زاده می‌باشد؛ فارغ از هرگونه داوری مثبت یا منفی در مورد شخصیت او، با توجه به اینکه وی با منابع لندن و بیروت ارتباطات گسترده‌ای دارد، اخبار او بی پایه و اساس نیست؛ همچنین انتشار این نامه، در زمانی بوده است که اساساً بحث ریاست جمهوری حسن روحانی و تخریب او مطرح نبوده است؛ وی در نوشتاری با عنوان «سوگوار فرزندان، گناه پدران» در وبسایت شخصی خود به بحث خودکشی فرزند حسن روحانی اشاره کرده است و متن نامه خودکشی او را نیز آورده است، که البته با متن فوق کمی متفاوت است اما به نظر می‌رسد متن دقیق‌تر، متنی باشد که علیرضا نوری‌زاده انتشار داده است؛ هرچند ظاهراً علت عمده تفاوت دو متن، تفاوت در ترجمه از متن عربی است:

«از حکومت شما، از دروغ‌های شما، از فساد شما، از مذهب شما، از تزویر و نفاق و تقیه شما متنفرم، ننگ دارم که در چنین محیطی زندگی کنم و هر روز مجبور شوم به دوستانم به دروغ بگویم پدر من از جنس اینها نیست و ته دلش با ملت است در حالی که حقیقت جز این است و وقتی شما را می‌بینم که دست خامنه‌ای را می‌بوسید حالم به هم می‌خورد...»

گزارشی در وبسایت روزنامه نیویورک پست نیز به مسأله خودکشی پسر حسن روحانی و نامه او پرداخته است.  

توضیح تکمیلی: (منبع)

«دو منبع مختلف که در مقاطع مختلف همکار مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده‌اند، مرگ فرزند حسن روحانی به شکلی مشکوک را تأیید کرده‌اند. بر اساس گفته‌های این منابع، دو بحث متفاوت درباره علل «خودکشی» فرزند حسن روحانی مطرح بوده است:

- نخست، لو رفتن انتقال اطلاعات محرمانه به مخالفان نظام از سوی فرزند حسن روحانی از طریق وزارت اطلاعات کشف شده و با آگاهی و اطلاع دادن به پدر، فرزند خودکشی «می‌شود».

- دوم، گرایش جنسی فرزند از سوی پدر تایید نشده و فرزند از ناراحتی خودکشی کرده است.

این منابع، گزینه دوم را بعید دانسته‌اند.

مجید محمدی که نخستین بار در سایت رادیو فردا به این مسأله اشاره کرده بود نیز از همکاران سابق مرکز تحقیقات استراتژیک است.»

تکمیلی؛ نوشتار جدید:

حسین موسویان: مرگ پسر روحانی «قتل سیاسی» بود؛ آن‌چه حسن روحانی از معمای «قتل سیاسی» فرزندش نمی‌گوید

حسن روحانی در نوفل لوشاتو - پاریس (آخوند پشت سر خمینی)

حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی در حال هدایت جنگ ایران و عراق

حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی در حال هدایت جنگ ایران و عراق

نوشتارهای مرتبط:

۷۵ نظر:

 1. شما دورنشینان لنگش کن هیچ غلطی نمیتونین بکنین پس خفه!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. Stupid people get what they deserve. It is sad that there are millions of decent and good Iranians who have to suffer because of stupid assholes like you!! Fuck you and your beloved Islamic Republic

   حذف
  2. This is not a wise answer. You are behaving like in other way.

   حذف
  3. Fuck all Iranian Islamist. When do you want to stop eating shit from Arab ideology!! Enough is enough. get a life!!

   حذف
  4. خارجی کس نگید مادر جنده ها شما برین زیر خواب خارجیا شید کس کشا شما که فارسی می خونید بلد نیستسد فارسی جواب بدید!! اینا رو نفهمیدین اینو بفهمین fuck your mom

   حذف
 2. سوال ابنه:"چرا پسر حسن روحانی خود کشی کرد؟" واقعا چرا؟

  اما جوابش میتون در این این موضوعات نهفته باشه:
  به همان دلیل که پسر همایونی (علیرضا پهلوی) و همینطور دختر همایونی (لیلا پهلوی) یکی‌ پس از دیگری خودکشی‌ کردند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. Stupid people get what they deserve. It is sad that there are millions of decent and good Iranians who have to suffer because of stupid assholes like you!! Fuck you and your beloved Islamic Republic

   حذف
  2. فرزندان پهلوی نامه ننوشتند که پدرشان آدم کشه و درغ گو این اگه درست باشه اوج خونخواری یک پدر را میرسونه ولی پهلوی ها در کنج عزلت و تنها و افسردگی خودکشی کردن احتمالا آینده تاریک ایران یکی از رلایلش یوده

   حذف
  3. Mother fucker you will be very lonely soon!

   حذف
  4. چرا وقتی موضوع احمقانه و سوالهای احمقانه تر، جهتش به سمت کسان دیگه ای نشونه میره رگ گردن بعضی ها میزنه بیرون؟ از توی "موضوع خودکشی پسر روحانی" چی به کی میرسه؟ اگه واکاوی این موضوع نفعی برای کسی داشته باشه حتمابررسی علل خودکشی "پهلوی ها" هم فایده ای توش هست. مست نفرت بودن قدرت فکر کردن رو میگیره و جز فحاشی هیچ ثمره ای نداره. شماها خودتون به مراتب فاشیست تر و بدتر از ج.ا.ا هستید که هنوز قدرت دستتون نیست اسلحه فحشتون روی حالت رگباره. امیدوارم رفتار فحاشی جاش رو به فکر و بحث بده.

   حذف
  5. جناب شاهرخ شما خیلی بهتر از ما میدانید اگرشاهدخت لیلا و شاهزاده علیرضا پهلوی خودکشی کردند و آن مبنی بر تخلفاتی دروغین در دورهٔ سلطنت پدر بود نظام جمهوری اسلامی با سرعت نور آنرا جهانی میکرد ،اما همه میدانند و خود شما نیز هم که خاندان پهلوی نگرانی هایشان از جنس ملت است و آن بود که طاقت را از آنها برید

   حذف
 3. امام زمان :
  بگو اين ميمونها را از قم بيرون بريزند(خاتمی و مهاجراني و عبدالله نوري)

  http://salehat.ir/index.php/component/content/article/97-khamenei/agha-va-mahdi/185-2013-06-05-07-12-32

  پاسخحذف
 4. عجب!!
  حالاببین این خارج نشین ها چه ها که از استین خودشون بیرون نمیارن!!
  برادر من دوست عزیزاروپا یاینگه دنیا نشین اینقدر نگو لنگش کن!! نتیجه این انتخابات ذره ای در زندگی شما اثر نداره اماتو زندگی مت که زیر فشار تحریم و گرونی و خفقان دارم له میشم داره.
  پس بجای امر و فرمان و دروغ بافی و تخیل و پرده دری(کارهای مموتی نفرت انگیز) با ایرانی های ایران نشین همراه شو
  میدونم برت سخته که امیدوار باشی که اوضاع ما بهتر بشه !!! اما ماامیدواریم

  پاسخحذف
 5. در ضمن همون4سال پیش هم شماها میگفتید نباید تو انتخابات شرکت کرد حالا چی شده کاسه داغتر از اش شدید و همه جا عکس سهراب و ندا رو میذارید مصادره میکنید به نام خودتون؟!!!(مثل حزباللهی های عوضی که شهدای جنگ رو برای خودشون مصادره میکنن) نع دوست من ما رای دادیم ما باتوم خوردیم ما سبز بودیم .شما همون 4سال پیش هم تو ینگه دنیا بودی و امر کردی به نظام اسلامی نباید رای داد .پس لطفا از عکس نداو سهراب و رفقای ما سواستفاده نکن . اینا رفقای ما بودن هم رای های ما نه شما فهمیدی؟!!!

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود دوست گرامی. از توضیحات شما سپاسگزارم. اما به گمانم شایسته است در داوری شتاب نکنیم؛ لطفا اگر فرصت داشتید، این نوشتار را هم ملاحظه ای بفرمایید؛ شاید...؛ با سپاس مجدد

   بترس از مردم نترس! نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای (همراه با انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»)
   http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/05/farsani-khamenei.html

   حذف
 6. آخه بی پدرا تو لندنین تو برلینین تو واشنگتنین هر قبرستونی که هستین گمشید زندگیه خودتونو بکنید ما شوکر خوردیم ما بازداشت شدیم اوین رفتیم ما کتکو ارعابو تهدیدشو شدیم شما لب ساحل با آیفونتون تو فیسبوکتون مینوشتید رای ندید رای مارو دزدیدن خفه شید آشغالا حالم ازتون بهم میخوره بزارید خبر تایید شه بعد گه خوری کنید واسه اینکه باباش دست بوس خمینی بوده خودکشی کرده آدم به این ضعیفی میشه همش گه خوریه دیدین مردم دارن به مطالباتشون میرسن کونتون سوخته
  از پسرای تخمه حرومه محمد رضا مادر جنده که بهتره

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. Fuck you and your entire family. Animal! What did the late shah has done to you! You were still sleeping in the balls of your fucking father. You animals get what you deserve go and vote. Better yet, go fuck yourself!

   حذف
  2. lacking of knowledge and information provoke assholes like u go and elect the satans for governing ...please wake up...your election just prolong their fucking rule in irann

   حذف
  3. خارجی کس نگید مادر جنده ها شما برین زیر خواب خارجیا شید کس کشا شما که فارسی می خونید بلد نیستسد فارسی جواب بدید!! اینا رو نفهمیدین اینو بفهمین fuck your mom . حرومزاده تو گوه می خوری یه ایرانیا فحش می دی جارکشا تخمشو دارین بیان رودرو گوز گوز کنین که اون موقع می فهمین یه متر لوله چقدر درد دار شما یه مشت هرزه فرصت طلبید خدار و شکر می سوزید تا اون صفر مطلقتون می فهمی که کجا تو می گم البته نفهمیتون بیش تر از این حرفاست

   حذف
 7. آره دیگه "ییهو" نامه پیدا شد در اختیار شما قرار گرفت !! عجب عجب ! شگفتا !

  آره خوب من هم نامه ی خودکشی توله پهلوی را توی آستینم دارم خودم پیداش کردم !

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. حروم زاده افغانی به پهلوی اهانت نکن اون مرد بود وطن پرست فرزندان شاهمان پس از انقلاب نکبت بار اسلام ناب دزدی خود کشی کردند.

   حذف
 8. آمریکا و غرب ثابت کردند از نظام ایران حمایت می کنند ،حکومت ایران را باعث نا امنی منطقه جلوه می دهند و اسلحه می فروشند و نفت 100 دلاری ، پست تر از این غربی ها نیست ، اگر خیلی بشر دوست بودند سال 88 به یاری این مردم بدبخت می آمدند ، من به روحانی رای دادم تا وضعیت بهتری داشته باشم و به نظرم امید بستن به غربی ها و ... کار بیهوده ای است ، شما نشستید اونور دنیا دم از دموکراسی می زنید ، کجا بود دموکراسی ؟ ما لنگ نفس کشیدنیم شما تو یه کشور آزاد نشستید میگید لینگش کن ، امسال فهمیدم باید از خود سیستم این نظام تغییرات را اعمال کرد

  پاسخحذف
 9. Stupid people get what they deserve. It is sad that there are millions of decent and good Iranians who have to suffer because of stupid assholes like you!! Fuck you and your beloved Islamic Republic!!!

  پاسخحذف
 10. عکس دست بوسی فتو شوپ است!

  پاسخحذف
 11. دروغ نبافین خارج نشینای عقب مونده . اینجا ایرانه ، کشور ماست رئیس جمهور ما هم حسن روحانیه و به حول و قوه الهی مشکلات کشور حل میشه و کون سوزیش برای شما خارج نشینای عقب مونده ی منافق خواهد بود .

  پاسخحذف
 12. چهار سال پیش هم شماها میگفتید نباید تو انتخابات شرکت کرد حالا چی شده همه جا عکس سهراب و ندا رو میذارید به نام خودتون؟!!!نه ما رای دادیم ما باتوم خوردیم ما سبز بودیم .شما همون 4سال پیش هم تو یه قبرستونی تمرگیده بودید و می گفتی به نظام اسلامی نباید رای داد .پس از عکس نداو سهراب و سواستفاده نکن . اینا همونایی بودن که بر خلاف چرندیات تو و امسال شما رای دادن باتوم خوردن؟!!!
  برید گمشید به جهنم. آشغالهای عوضی
  اگه به دست شماها باشه ایران و تمام تاریخ و فرهنگش رو می فروشید.
  وطن فروشهای پست فطرت. بی غیرت هایی که نه هموطن سرتون میشه نه وطن.

  پاسخحذف
 13. آخه دست بوسی خمینی که از دست بوسی شارون و نتانیاهو و پرز که بهتره ... سایت صهیونیستی شما دستش رو شده واسه همه .. روحانی چشتون رو کور میکنه.. ترسیدیدن؟؟؟ میدونین روحانی دیپلمات حرفه ای هستش و بهار نزدیکه خزیدین به خودتون بدبختا

  پاسخحذف
 14. درتو رو بذار بابا

  پاسخحذف
 15. نویسنده وبلاگ: بار دیگر خطاب به دوستانی که مرتب از خودشان می گویند و من را کنار گود نشسته خطاب می کنند، توصیه می کنم که:

  به گمانم شایسته است در داوری شتاب نکنیم؛ لطفا اگر فرصت داشتید، این نوشتار را هم ملاحظه ای بفرمایید؛ شاید...؛ با سپاس مجدد

  بترس از مردم نترس! نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای (همراه با انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»)
  http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/05/farsani-khamenei.html

  پاسخحذف
 16. فقط میتونم بگم خفه ، یعنی از نظر شما فرار کرده ها تو ایران هیچی خوب نیست؟ یعنی اینجا همه چی خرابه؟ نه جونم همون خفه واست کافیه..

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. کیر تو کسدِ زن خامنه ای ننه جنده که مجتبی رو رید

   حذف
 17. ببین کونی خان!
  ما اصلاح طلب ها اگر ببینیم نظام در خطر سقوطه،در بدترین حالت ولایت فقیه رو مشروطه می کنیم ولی نمی ذاریم حرومزاده های سلطنت طلب و تخم جن های محمدرضاشاه کس کش دئیوث تون به تون شدن دوباره بیان سر کار؛شماها کیر ما اصلاح طلب ها رو نمی تونید بخورید.مطمئن باشید این نظام حالا حالا ها نمیره...چون ما هستیم و ازش پاسداری می کنیم و روز به روز بهتر میشه؛چرا که مصلحین اجتماعی همچون خاتمی و عبدالله نوری و رهبران سیاسی مثل میرحسین داریم.

  در آخر باید گفت:
  کیرم در کس ننه مادر شاه و کیرم در کس فرح برای پس انداختن چنین شاه و شاهزاده های حرومزاده ایی؛و کیرم تو کس ننه تو مادر قحبه برای این میزان از کونده لاشی بودنت...

  پاسخحذف
 18. این یک دروغ و جعل تاریخی بزرگ است
  پسر حسن روحانی در سال 1367 در منزل خودشان ایران تهران خانه های سازمانی نیروی هوایی ارتش (قصرفیروزه) خودکشی کرد

  پاسخحذف
 19. قابل توجه دوستانی که به شیوه مرسوم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی سعی می کنند من را به رضا پهلوی یا مسعود و مریم رجوی منتسب سازند: وصله ای که هیچ جور به من نمی چسبد، این وصله هاست؛ من در نامه سرگشاده ای که حدود سه هفته پیش خطاب به آقای خامنه ای نوشته ام، و اکنون نیز در وبلاگ وجود دارد، چنین گفته ام:

  ... بهترین راه برای برگزاری مراسم تدفین حکومت شما و سرنگونی جمهوری اسلامی، سرنگونی درون‌زاد است و پس از آن، برگزاری انتخاباتی کاملاً آزاد و تحت نظارت نهادهای بین‌المللی؛ و مطمئناً در آن انتخابات، مردم آگاه و بیدار ایران، دیگر به روسیاهان روی گشاده نشان نخواهند داد و افرادی در قامت اسامی زیر را، که از حداقل استانداردهای آگاهی، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر برخوردار نیستند، بر سرنوشت خود حاکم نخواهند کرد؛ روسیاهان دیروز و امروزی چون: رضا پهلوی (که حکومت را ارث پدرش و خود را وارث «اسپرم همایونی» می‌داند و همچنان «شاهزاده» می‌خواند، بر سوگند سلطانی سماجت می‌ورزد و خود را نماد ملت می‌داند و «شورای ملی» می‌سازد)، مسعود رجوی (جنایتکار خیانت‌پیشه‌ای که معلوم نیست مرده است یا زنده)، یا مریم رجوی (که خشونت و تزویر از چشمان او می‌بارد و خود را «رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت!» می‌خواند)، ابوالحسن بنی‌صدر (آن صدارت‌طلب همیشگی)، اکبر هاشمی رفسنجانی (آن همیشه «شریک قاتل و رفیق قافله» که در تمام سخنانش، «نظام» و «انقلاب»، مقدم بر «مردم» هستند)، میرحسین موسوی، مهدی کروبی، محمد خاتمی و حسن خمینی (چهار یار در هر حال وفادار جمهوری اسلامی)، علی‌اکبر ولایتی (جناب «آقا اجازه» و فرمانبر همیشگی ولایت شما)، اسفندیار رحیم‌مشایی (مهره امنیتی و حقیر و مطیع رژیم، که خود را «سرباز ولایت» می‌خواند)، غلامعلی حداد عادل (نوکر برتر آهنگر دادگر!)، سعید جلیلی (یار غار مجتبای شما و رفیق و رئیس برادر داماد شما، مصباح و علی باقری کنی، برادرزاده‌های محمدرضا مهدوی کنی؛ من و سعید جلیلی، هر دو فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق هستیم و به‌خوبی منش، روش و اندیشه او و اطرافیان امام صادقی‌اش را درک و البته رد می‌کنم)، محمدباقر قالیباف (آن بافنده قالی دروغ و اغراق و دلق و دغل) و دیگر نقش‌آفرینان سیاه‌چهره سیاه‌بازی شما و دیگران که کارنامه آنها و مشارکت و سکوت رضایت‌آمیزشان در جنایت‌ها و خیانت‌ها، آشکار و بر آفتاب است. هر چند تلاش‌های احتمالی آنان در راه رهایی ایران، به عنوان یک انسان، شایسته تقدیر و گامی در جهت جبران گذشته خواهد بود...

  بترس از مردم نترس! نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای (همراه با انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»)
  http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/05/farsani-khamenei.html

  پاسخحذف
 20. من از روحانی خوشم نمیاد.ولی شما خیلی انگلید.

  پاسخحذف
 21. قابل توجه دوستان توهین کننده و برچسب زننده: مرامنامه وبلاگ «نجواهای نجیبانه» که در بالای آن قرار دارد:

  «عباس خسروی فارسانی» و «نجواهای نجیبانه» به هیچ فرد، گروه، حزب، دسته، رسته، بسته، هسته، پوسته، مسلک، مرام، منبع، مقام، اندیشه، ریشه، پیشه و... وابسته نیست! و تنها هدف، یافتن «راهی به رهائی از راه آگاهی» بدون دادن هزینه‌های گزاف و بی‌حاصل از جان و جیب مُلک و مردم ایران‌زمین است

  پاسخحذف
 22. آخر اینهم شد منطق؟ اگر بدینگونه است که عموی بنده هم متاسفانه در همان سال ۱۹۹۲ بخاطر مسائلی‌ خودکشی‌ کرد. حال اگر فردی از خانوده ما امروز بخواهد رئیس جمهور شود بایستی تاوان کار اشتباه عموی خدبیامرزمان را بدهد؟ شما را بخدا دست از این بدبینیها و یک‌طرفه به قاضی رفتنهای خود بردارید. باور کنید که ملت عقلش می‌رسد و می‌داند حال که پشتش به دیوار است چگونه با رأی دادنش از حقوق خود دفاع کند.

  پاسخحذف
 23. فرض کنیم نه تنها همه این ها درست باشه بلکه بدتر از اینه باشه ما دو راه بیشتر نداشتیم یا باید رای نمیدادیم مثل شورای شهر تهران که برخی با 50000 رای عضو شورای شهر شدن و سپس اقای احمدی نژاد شد شهردار و یا رای میدادیم که همین حالتی است که بیشتر مردم ایران انتخاب کردند گو اینکه اقای روحانی گزینه بهترین نیست ولی تمام دنیا پیام این انتخابات را شنیدند که مردم ایران دنبال این تندروی ها نیستند با ریسمان پوسیده شاید بشود از چاه بیرون امد ولی بی ریسمان هرگز در ضمن با توجه به امار صندوق 110 رای اقای خامنه ای به احتمال نزدیک به صد درصد آقای جلیلی بوده نه اقای روحانی مطمنا اکنون ایشان حتی اگر به روی خودشان نیاورند میدانند که مردم ایران تره هم برای اندیشه و رهنمودهایشان خرد نمیکنند به امید اینده ای بهتر و روزی مه در مرحله نخست ما ایرانیها بتوانیم بدون ناسزا گویی با یکدیگر حرف بزنیم تا ان روز ازادی پیشکش همه ما

  پاسخحذف
 24. مطلب بامزه ای بود. خندیدم. شما ناراحتیت از جای دیگه ایه دوست من. بیخود داری موضوع رو شخصی میکنیش.

  پاسخحذف
 25. man hichvaght dar omram ray nadam, vali vaghty gharbyha hamle nemikonan iran ro azad konan, dolar ham ruz be ruz mire bala, baraye mardome iran chareye dygeyi namunde bud, man darkeshun mikonam vali bande hazer nistam ba ray dadan be more in janya by afzayam ta mashruyat kasb konand, hichvaght ham ray nadadam chon gonah midunam

  پاسخحذف

 26. Azizan yadeshoon nare bar khalafe aksare ma ke
  tamame hamo ghamemoon sar bolandiye mardomo vatanemoone edeye ziady estekhdam shodand ke be in site ha biyayand va ba fahashi va tohin jeloye bahse azad ra begirand. Dar in tale nayofteed va bahs ra manteghy va ba ehterame motaghabel edame daheed. Mozdoorane fahash ra ham behtarin javab bi mahali ast. Chon sohbathayeshan arzeshe pasokhgooyee nadarad.
  .Vahadate ma tanha rahe rahayee ast.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود، بسیار زیبا گفتید: "مزدوران فحاش را بهترین جواب، بی محلی است... وحدت ما تنها راه رهایی است"

   به امید یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی

   حذف
 27. شما ها از فطار ایران بیرون پریده اید

  پاسخحذف
 28. سیاست یعنی تزویر و دروغ برای همین هم دنباله روی هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم ولی درمورد حکومت آخوندها هم معتقدم که دراین سی و اندی سال از اعتقادات مذهبی مردم ساده دل که قشر اکثریت ملت ایران را تشکیل می دهند نهایت سواستفاده رابرای چپاول و غارت بیت المال و به روز سیاه نشاندن مردم کردند ودراین سال ها بخاطر ندارم که ملت یک روز را بدون دغدغه خاطر از شرایط اجتماعی کشورشان چه از لحاظ داخلی چه خارجی روز رو به شب رسانده باشند و خلاصه اینکه ملایان درهمه مسایل مردم اجازه دخالت و آزار و اذیتشان را به خود دادند الا رسیدگی به کم و کاستیهای مردم که بایستی توسط ملایان ودولت مرتفع میشد .برخورد شدید ملایان با ماهواره و مثلا بدحجابی و اعتراض و انتقاد به جای مردم به سیاستهای غلط ملایان .ودرعوض بی توجهی به معضلات مردم اعم از گرانی و بیکاری و نگرانی از جنگ با ابر قدرتها و کشورهای همسایه بخاطر عدم سیاست خوب ملایان با کشورهای همسایه و سایر ملتها ودولتهای جهان.خلاصه اینکه از طرفی خودم نیز متاسفانه بر حسب حادثه و بدی اقبال بایکی از ملازاده ها ی معروف وصلتی شوم کردم که ثمره اش داشتن چند فرزند افسرده به جهت رفتار بسیار بد این ملازاده که چیزی جز دروغ و بوالهوسی و عیاشی و چند همسری و تزویر و ریا و تهمت و افترا و پاپوش درست کردن و بی مهری به فرزندانم به همراه نداشت و فکرش را بکنید که دستم نیز از همه جا بریده و توان و امید شکایت از اورا به هیچ مرجعی ندارم تا حق خودم و فرزندانم را از او وطایفه بی عاطفه و شارلاتانش پس بگیرم زیرا میدانم به هرمرجعی که شکایتش را ببرم همه به نوعی از قوم و خویش این شارلاتان ملازاده است و قطعاااااا کاری از پیش نخواهم توانست که ببرم .برای همین نیز جز توکل به خدا و سکوت و صبر راه دیگری برای خود و فرزندانم نمی بینم .ولله قسمممممممممم حالا می فهمم که هرچه از آخوند ها و آخوند زاده ها بگویند کم گفتند .لعنت خدا برهمگیشان باد

  پاسخحذف
 29. فقط اجازه میخوام درهمین جا به شما خوانندگان عزیز قول دهم که روحانی که سهل است حتی اگر آقای خمینی هم دوباره زنده شوند و خود زمام امور مملکت را دردست بگیرند از محالات است که مشکلات مردم ایران بطور بنیادی مرتفع شود زیرا که آخوندها دراین سی سال و اندی حکومتشان به جزدروغ و بی اعتمادی و دزدی و بی مهری و قصاوت و خودخواهی و قلدری و بدرفتاری چیزی به ملت ایران یاد نداده اند و بنابراین از چنین جامعه مریضی توقع داشتن آینده ای خوب را هم نمیتوان داشت و تنهاراه چاره و درمان این جامعه بیمار رفتن ملایان و سلطنت طلبها و رجویها و سایر احزابهای وابسته به چپ و راست هست .و بعد واقعااااا معجزه ای بشود و بتوان از بین این جمعیت عده ای به معنی واقعی تحصیلکرده و متعهد به اخلاق انسانی و مسول برای اداره امور کشور به منظور جبران و اصلاح ضررها و بدیهایی که دراین سالها برمردم توسط ملایان روا شده است .ولی رسیدن به این روز موعود هم مستلزم به وقوع یک معجزه الهی وهمت مردم است و بس .

  پاسخحذف
 30. It is for first time that i visit this site sorry for IRAN with this disgusted people.

  پاسخحذف
 31. kos nagu momen!khune che rabti be birun dare? tadbire manzel kamtar az siasate modon nist,madrese ke rafti yaru?

  پاسخحذف
 32. حالا که منظور چی هست از این مطلب که راجب پسر طرف نوشتین؟
  باز هم میگم که آقای یحیی نژاد باید یک فکری به حال بالاترین بکنه، داره مثل مرداب گندیده میشه، یک سری باکتری مثل خودشونو تولید میکنند و تکثیر میشن و به لینک های مزخرف همدیگه حال میدن.

  پاسخحذف
 33. بعضی ها مثل شما در هر شرایطی غر می زنن. داداش خودتو اصلاح کن.
  تازه این اقا هنوز نیومده شروع کردین. اگه خودت هم بیای کاره ای بشی فکر کنم به خودتم گیر بدی.
  ما بسیاری از ایرانی ها اگر چه از این وضعیت راضی نیستیم ولی گزینه بهتری نداریم و بهترین راه حل تغییر تدریجی است که امیدوارم این قدم اول باشه. اگه این آقا هم چاپلوسی رو پیشه کرد بعدش یه فکر دیگه می کنیم.

  پاسخحذف
 34. پسرروحاني زماني فوت كردكه پدرش رياست عقيدتي سياسي نيروي هوايي رابرعهده داشت.ودرخانه هاي سازماني اين نيرودرمركزآموزشهاي هوايي درهمسايگي قرايتي درخيابان تهرانو زندگي ميكرد

  پاسخحذف
 35. لطفا توی بالاترین این لینک رو هم اضافه کنید، انقدر زیرِ لینک‌ها نوشتم دیگه خجالت می‌کشم :))
  https://www.balatarin.com/permlink/2013/6/20/3341301

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود و سپاس دوست گرامی؛ اضافه شد؛ ببخشید دیر متوجه شدم.
   پیروز و پایدار باشید.
   به امید یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی

   حذف
 36. شما با این نظریه به شعور مردم که روحانی رو انتخاب کرده اند توهین می کنید پس کو آن ایرانی دوستی؟ جمعش کنین بابا

  پاسخحذف
 37. Kasany sale 88 to khiaboon boodand ke be hich kodom az in Ashghala ray nadade boodand az jomle Neda va Sohrab.

  پاسخحذف
 38. عباس خسروی فارسانی دانشجوی سابق دانشگاه امام صادق و عنصر نفوذی وزارت اطلاعات ایران در فضای مجازی است.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. اشکالی ندارد دوستان گرامی؛ هر چه از دوست رسد نیکوست؛ البته این شیوه مرسوم ماست که سخن هر کس را نمی پسندیم، اینگونه تخریب و تخطئه کنیم؛ به هر حال، بد نیست نگاهی هم به این نوشتارها بیندازید:


   بترس از مردم نترس! نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای (همراه با انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»)
   http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/05/farsani-khamenei.html

   نامه سرگشاده «آزاد آزاده» (ع. خ.) به آقای خامنه‌ای
   http://najvahayenajibane.blogspot.com/2011/12/1913.html

   دانشگاه امام صادق از نگاه متفاوت یکی از دانش‌آموختگان آن (۱): زمهریر تزویر و خزان تظاهر
   http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/06/imam-sadegh-university-1.html

   دانشگاه امام صادق از نگاه متفاوت یکی از دانش‌آموختگان آن (۲): «به کجا چنین شتابان؟!»
   http://najvahayenajibane.blogspot.com/2013/06/imam-sadegh-university-2.html

   حذف
  2. هرچقدر اینجا لینک نامه های سرگشاده ات را پشت سرهم ردبف کنی درین واقعیت که عملکردت شبانه روزی ات در فضای مجازی همسو با اطلاعات رژیم است تردید ایجاد نمی کند. چرا باید یک دانش آموخته فلسفه بیست و چهار ساعت در بالاترین پلاس باشد؟ چرا ادبیات سیاسی و انتقاداتت اینقدر مبالغه آمیز و کودکانه است؟

   حذف
  3. در مورد این که من دانش آموخته فلسفه هستم، این امر منافاتی با فعالیت های مجازی من ندارد و قبلا هم گفته ام:
   «من راه فلسفه را، که راه آگاهی و رهایی است، انتخاب کرده‌ام و اینک نیز در همان راه تلاش خواهم کرد و تا نگارش پایان‌نامه جور و جنایت و خیانت شما از پای نخواهم نشست.»

   نوشتارها و مقالات فلسفی من را نیز می توانید با جستجو در اینترنت پیدا کنید، از جمله مقالاتی که سالها پیش در دانشگاه امام صادق نوشته ام و نشان دهنده نوع نگاه من هستند. در ضمن من داش آموخته کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق و اخراجی دوره دکتری فلسفه غرب دانشگاه اصفهان (به دلیل فعالیت های سیاسی) هستم. در مورد مبالغه آمیز یا کودکانه بودن نوشتارهای من هم شما یکی از داوران هستید و داوری شما نیز محترم است، اما داوری با مجموع مخاطبان و خوانندگان است.

   پیروز و پایدار و برقرار باشید.

   حذف
 39. اگه خود خدا هم ظاهر بشه شما خوش نشین ها یه چیزی بهش میبندین

  پاسخحذف
 40. نویسنده گرامی! به شدت از اوضاع داخلی ایران پرت هستید! هیچ نمی دانید! مدتهاست هر وقت سایت بالاترین را باز می کنم و لینک هایی اینچنین مزخرف می بینم، تهوع به من دست می دهد! شما اینقدر نادانید که نمی فهمید که وقتی چیزی را نفی می کنید، باید جایگزینی برای آن داشته باشید! در شرایط فعلی مردم چه می کردند؟ رای نمی دادند؟ فکر می کنید آن وقت نظام یک شبه به باد فنا می رفت؟ اینقدر ساده لوحید؟ اگر رای نمی دادند، باید امثال جلیلی 8 سال دیگر نفس مردم را می گرفتند. تنها آلترناتیوهای موجود برای این نظام یا رجوی جنایتکار است (که قریب به اتفاق مردم ایران از او بسیار بیزارند و حکومت خامنه ای را بسیار بر او ترجیج می دهند)، یا رضا پهلوی که مردم به او که دور از ایران بوده اعتماد ندارند. تنها گزینه موجود پیش رو برای مردم انتخاب روحانی بود. مردم به روحانی رای دادند نه به دلیل پاک و خوب بودن روحانی، بلکه به این دلیل که از شرایط موجود به تنگ آمده بودند و تنها کسی که احتمال دارد تغییری در شرایط ایجاد کند همین فرد است! حالا شما هی به طبل مخالفت بکوبید. رای مردم را زیر سوال ببرید. با یک عده بالاترینی بی خبر از همه جا برای خودتان تحلیل های آبکی بگذارید. اینها چیزی را عوض نمی کند. مردم هوشمندانه ترین انتخاب را در "شرایط فعلی" داشتند. هروقت آلترناتیو بهتری داشتید بیایید حرف بزنید وگرنه از خودتان احمق می سازید!

  پاسخحذف
 41. مردم عادی هیچ سمپاتی به این آخوندهای مفت خور ندران و همگی‌ میدونن این آخوندهای ۱۰۰۰پدر همگی‌ شیّاد و حروم زاده هستند و نه پدر و مادر حالیشون می‌شه نه زن و فرزند و با توجه به شرایط اقتصادی موجود که همین پفیوز ها مسبب اون هستند درصدی شون رای دادن که این شغال آبدارچی بشه ولی‌ این بی‌ نموشأ که از این آبدارچی حمایت می‌کنن و سعی‌ دارن گند کاری آخوند رو لا پوشونی کنن همه یه مشت دستمال به دست مزدور و دزد و مال مردم خور هستند که دستشون تا آرنج در جیب مردم ایران هست و کارشون آویزون شدن از بیضه‌های آخوند هست یه روز آویزون ممد فریبا یه روز آویزون اکبر کوسه یه روز موسوی یه روز کروبی هر جا که پول و قدرت باشه اینها هم هستند دقیقا مگس که دور انّ و گو جمع می‌شه اینها هم دم کون آخوند چسبیدن

  پاسخحذف
 42. با درود
  ایمیل آدرس سایت چیست؟
  با سپاس جهانگیر

  پاسخحذف
 43. آقای محترم
  بهتر از جلیلی یا قالیباف یا مشایی و احمدی نژاده
  هر چی باشه خاتمی پشته
  شما که ادعای سیساتت میشه و فکر میکنی خیلی حالیته یادت رفته زمان خاتمی تنها دوره ای بود که قیمت ها ثبات داشت
  تورم مهار شده بود
  حتی زمان رفسنجانی هم مردم وضع خوبی نداشتن ولی زمان خاتمی خیلی مردم راحت زندگی کردن پولها برکت داشت
  لطفا به دلایل شخصی جناحی و سیساسی فردی رو تخریب نکنید
  این تخریب شما توهین به شعور 18 میلیون آدمه
  پس لطفا توهین نکنید
  اینو هم اضافه کنم که ایران و ایرانی وجهی خیلی خوبی نسبت به دوران بعد از انقلاب و جنگ تو جهان پیدا کردن
  مناسبات سیاسی با اکثر کشور ها
  برنامه اتمی درست و حسابی جلو میرفت با تدبیر و درایت و فکر نه از روی لج بازی و کوته فکری که دودش هم تو چشم مردم بره
  والا به خدا

  پاسخحذف
 44. sabar konid shab draz ast ghalndar bidar., ghalaigh harche laiegh.

  پاسخحذف
 45. نویسنده محترم :

  1-من بخوبی به یاد می آورم که بعد از تعطیلات نوروز 1375 یا 1376 گفته شد پسر آقای روحانی در تعطیلات نوروز در منزل سازمانی شون در نیروی هوایی یا تهران نو فوت شده . بنابراین تاریخ فوت ایشون و محل فوت که ذکر کردید غلطه .
  2- در سال 1989 آیت الله خمینی فوت شد. پس اصولا آیت الله خمینی در سال 1992 در قید حیات نبوده که حسن روحانی بخواد دست ایشون رو ببوسه و باعث ناراحتی و تکدر خاطر و بعد هم خودکشی پسرش بشه !!!!!!
  3- اگر بنا باشه به مناسبت خودکشی یکی از اعضای خانواده بقیه کلا متهم بشن پس بقول بعضی دوستان که اینجا کامنت دادن میشه قضاوت مشابهی رو در مورد خاندان پهلوی هم مطرح کرد!
  4- استفاده از این دلایل سبک و در عین حال غیر قابل اثبات بیشتر این رو به ذهن آدم میاره که مخالفین روحانی (بهتره بگم مخالفین رای دادن) ظاهرا برای اثبات خودشون به هر بهانه ای متوسل میشن . عیبی هم نداره . اینجوری افراد بیشتری با عمق تفکراین گروه آشنا میشن

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. در نامه ای که در سایت های خارجی و انتشار دهنده اصلی آن یعنی الشرق الاوسط منتشر شده بود "دستبوس خامنه ای" نوشته شده است

   حذف
 46. مطمئن باشید همه ی این فحاشان وزارتی نیستند وقتی من سر سفره ی خانواده مینشینم و ماهواره روشن مادرم میگوید اینها که خارج هستند چرا در امور ما دخالت میکنند! این فرهنگ عقب مانده ارتجاعی و ضد انسانی است برگرفته از ناسیونالیزمی که ریشه در اعماق وجودمان دارد، فرهنگ محدود به مرز بودن فرهنگ بی عقلی و نشان از نداشتن خوی انسانی است، همیشه سعی کنید در کنار کار سیاسی کار انسانی و اخلاق مداری نیز کنید آگاهی دهید که همه خارج رفته ها، فراری و خوشگذران نیستند برخی تبعیدی هستند که اگر میماندن مثل خیلی ها کشته و شکنجه میشدند،
  بگذریم میخواستم نظر و مواضع شما را نسبت به مارکسیزم و سازمان های کمونیستی در دوران 57 بدانم (البته منظورم اکثریت و توده و مجاهدین نیست)

  پاسخحذف
 47. پرچم ایرانی ها بالا
  نامه رو رسوندن به شما؟!
  فردیکه بخاطر خطا یا درست پدرش خودکشی کنه فرد نیست آدم نیست یه ضعیف بیماره
  البته اگر حرف شما درست باشه

  پاسخحذف
 48. شمام که همش بیرون گود نشستین فقط میگین لنگش کن جرات دارین بیاین همین جا حرفتونو بزنین چرا ما مردم بیچاره رو عروسک خیمه شب بازی خودتون کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخحذف
 49. اينا همش دروغه.با اين مزخرفات نميتونين مردم رو گول بزنين..وطن فروشا

  پاسخحذف
 50. دولت تدبیر و امید در خدمت سپاه پاسداران .قدرت توی این مملکت دست سپاه پاسداران است. مگه ندیدی روحانی به محض ریس جمهور شدن رفت بین فرماندهان سپاه و کلی تعریف وتمجیدو کرنش کرد فقط جلوی دوربین تعظیم نکردکه در خفا حتما این کار رو کرده. چون می دونه کدخدا ده سپاه است و کدخدای ده رو ببین و ده رو بچاپ. الان هم همه حق و حقوق ارتش رو ریخته به حساب سپاه مثلا کارکنان ارتش که اوایل امسال بازنشست شده اند میگن احمدی نژاد که دردش بخوره توسر روحانی خزانه رو خالی کرده وبودجه نیست که حق وحقوقتون رو بدیم در حالی که برادران سپاهی که ماه گذشته بازنشست شده اند تمام حق و حقوق خود را گرفته اند. یعنی روحانی جرات نداره که به اونا بگه نداریم.

  پاسخحذف
 51. اگر نامه‌ای هم وجود داشته باشه باید دست خانواده‌ا‌‌‌ش باشه و فطعاً اونها هم نمیگذارند جایی درز کنه. در ترجمه‌ی اول از خمینی نام برده شده ودر دومی از خامنه‌ای! این تفاوت در نوع ترجمه نیست! این تناقضه! انگلیس هیچوقت خیرخواه ملت ما نبوده و نیست، پس هرچه که رو کنه هم مستند نیست. اونا به راحتی سند سازی میکنند.

  پاسخحذف
 52. از ادبیات نظرهای گذاشته شده میشه فهمید که خلایق هر چه لایق
  و فرهنگ ایرانی از پایه ویران است
  امیدوارم که یک روز برسه که وقتی دو نفر که اعتقادشان با هم متفاوت است وقتی سر میز مذاکره می شینن بعد از یک ساعت بحث به فحاشی و تندی نرسه

  پاسخحذف
 53. اینجا هر چی بخوایید مینویسید و به هیچکس احترامی نمیذارید فحاشی و هتاکی کار ادمهای بی ریشه هست.برای همه شما متاسفم اول برای اقای فارسانی که در نوشته هاش ادب رو نسبت به امام خامنه ای رعایت نکرده..وجود شماها از فضل و کرم و عنایت اقاست والا هرگز نمیتونستید زیر پرچم نظام هر توهینی بکنید. خیلی ادمهای صعیفی هستید.

  پاسخحذف

*** نظرات شما بلافاصله منتشر می‌گردد ***