صفحات

۱۳۹۱ فروردین ۶, یکشنبه

جنایت‌ها و خیانت‌های جمهوری اسلامی (۲): آمریکای جنوبی، لانه قاتلان و شکنجه‌گران رژیمجنایت‌ها و خیانت‌های جمهوری اسلامی (۲):
آمریکای جنوبی، لانه قاتلان و شکنجه‌گران رژیم

مسعود نقره‌کار

حسن رحیم‌پور ازغدی (حاج حسن) سفری به امریکای جنوبی کرده است. این "استاد برجسته حوزه‌ها و دانشگاه‌های کشور"(۱) بازجو و شکنجه‌گر بود، و کار تخصصی‌اش بازجویی و شکنجه توده‌ای‌ها در اوایل سال‌های شصت بود. حالا ایدئولوگ و مبلغ و منبری اسلام و یار "قاسم سلیمانی"(۲) فرمانده سپاه قدس نیز شده است. "حاج حسن" الآن از متفکرین سپاه قدس است و یکی از کارهایش هم تمرکز روی شناخت و فعالیت ایرانی‌های خارج از کشور است. علاوه بر سخنرانی‌های مذهبی و سیاسی در خارج کشور، کلاس‌های ایدئولوژیک و درس دین و سیاست می‌گذارد. پرونده نیروهای قدس در خارج از کشور را هم بررسی می‌کند. می‌خواهد زمینه را برای انزوای مخالفان در خارج از کشور و یا ترور ایرانی‌های مخالف را در موقعیت مناسب مهیاتر کند. محرم الحرام هم وقت و موقعیت خوبی است برای سفر و تبلیغ. البته شیعه در امریکای جنوبی اگر داشته باشیم بسیار کم‌اند، آنچه هست - غیر از معدود پناهندگان و مهاجران کشورهای مسلمان - بقیه آدم‌های رژیم هستند.

رژیم حدود ۴۲ هزار نیرو در بولیوی، ونزوئلا، برزیل، گواتمالا، نیکاراگوئه و اکوادور دارد. اینها خرد خرد به آنجا منتقل شدند. خط مستقیم تهران – کاراکاس که محمولات تجارتی و تسلیحاتی حمل می‌کند این افراد و خانواده‌های آنها را به آنجا حمل کرده است. اکثر اینها شکنجه‌گران و بازجوها و زندانبان‌های شناخته شده و لو رفته هستند، یا لباس شخصی‌هایی که در درگیری‌های خیابانی شناسایی شده‌اند. افرادی از بازنشستگان بسیج و سپاه و ثارالله و واحد‌های دیگر نیز هستند. مزدوران لبنانی و افغانی و سومالی و عراقی هم هستند که پاسپورت ایرانی دارند. بیشتر آنها در بولیوی اسکان داده شده‌اند. از لبنانی‌ها و عراقی‌ها و افغانی‌ها و سومالی‌ها برای سرکوب و ترور استفاده می‌شد، و می‌شود، مخصوصاً از سومالی‌ها، چون آدم‌های قلچماق و قوی و متعصبی هستند. اینها کسانی هستند که با صورت‌های پوشیده اراذل و اوباش را کتک می‌زدند و یا در درگیری‌های خیابانی به جان مردم می‌افتادند. مجموعه‌ای که در امریکای جنوبی هستند کار اطلاعاتی و امنیتی و تبلیغاتی در رابطه با ایرانیان خارج از کشور می‌کنند و روزگاری هم کار عملیاتی خواهند کرد.

در بولیوی ما مسجد امام علی داریم، در ونزوئلا حسینیه امام علی و در برزیل و سایر کشورها هم از این نوع محل‌ها داریم. نیروهایی که آنجا هستند با خانواده‌هایشان ظاهراً کار ساختمانی و جاده‌سازی و کار‌های عمرانی هم می‌کنند، آدم‌های متخصص هم توی آنها هستند. محل‌های تجمع علنی آنها مساجد و حسینیه‌هایی هست که از پول ملت ایران ساخته یا اجاره شده‌اند.

سپاه قدس یکی از مراکز فرماندهی‌اش را به بولیوی و ونزوئلا منتقل کرده است، در اروپا و نقاط دیگر جهان هم مراکزی دارد اما تمرکز را توی امریکا جنوبی گذشته‌اند. در گواتمالا نیروها بیشتر آموزش شکنجه می‌بینند. گواتمالا در تعلیم شکنجه یکی از بهترین‌ها در جهان است. آموزش شکنجه از راه‌های درآمد این کشور است. اصلاً دانشگاهی برای تعلیم شکنجه دارند! ممکن است برخی آموزش‌های آنها مدرن نباشد اما کارائی دارد.

یادم هست "حاج اصغری" مدرس شکنجه داشت روی یک زندانی به نام "پرویز فیروزآبادی" (علی‌آبادی) که معلم بود و مجاهد، تعلیم شکنجه می‌داد. میله تیزی را به ناحیه زیر قلب، تا حدودی به سمت راست و نزدیک به ناف آن بیچاره فرو کرد، معلم بیچاره که پوست و استخوان بود از درد بیهوش شد. اصغری گفت:

"از درد و ضعف بی‌حال شده، دچار شوک شده اما نمی‌میره، این محل خاصی است برای تعزیر و اقرارگیری، این روش خیلی کار کرده، اینجا یک حفره است، چیزی توش نیست که پارگیش خطر جانی داشته باشه، برای همین طرف نخواهد مرد، اما درد و ترس اونو به حرف می‌آره و اینکه فکر کنه ما شوخی نمی‌کنیم و جای بعدی می‌تونه قلبش باشه". حاج اصغری این شکنجه را به عنوان نمونه‌ای از آموزش‌های شکنجه گواتمالایی آموزش می‌داد.

اینها را گفتم که گفته باشم در امریکا و کانادا مواظب خودتان باشید. بیخ گوشتان لانه جنایتکاران و آموزش جنایت است. اینها برنامه دارند و سراغتان خواهند آمد.


زیرنویس:

* سلسله مطالبی که دومین بخش آن را خواندید، اظهارات یکی از کارکنان سابق دستگاه قضائی حکومت اسلامی در شکنجه‌گاه‌ها و زندان‌های این حکومت است. او به عنوان شاهد تجاوز به دختران و زنان زندانی، شاهد شکنجه و اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی از گوشه‌هایی از جنایت‌های پنهان مانده جنایتی به نام حکومت اسلامی پرده بر می‌دارد.

۱-

۲-

منبع: وبسایت «گویانیوز»


سایر بخش‌های «جنایت‌ها و خیانت‌های جمهوری اسلامی»:------------------------------------

لطفاً از نوشتارهای زیر نیز دیدن فرمائید
(نوشتارهای برگزیده وبلاگ):
(به ترتیب، از نوشتارهای قدیمی‌تر به جدیدتر)------------------------------

لطفاً در صورت امکان و صلاحدید، عضو شوید:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

*** نظرات شما بلافاصله منتشر می‌گردد ***