صفحات

۱۳۹۲ شهریور ۱۲, سه‌شنبه

پاسخ به ادعای وجود ۷۰ کاربر مزدور اطلاعات در وبسایت «بالاترین»

پاسخ به ادعای وجود
۷۰ کاربر مزدور اطلاعات در وبسایت «بالاترین»

کاربر گرامی بالاترین، humanwatch (آرمان) در کامنتی در سایت بی‌رنگی در زمینه افشاگری بی‌سابقه جناب آقای حمیدرضا ذاکری! در مورد «۷۰ آیدی مزدوران اطلاعات ایران در سایت بالاترین» نکته خیلی جالبی را متوجه شده‌اند که در زیر آن را عیناً نقل می‌کنم؛ البته جناب ذاکری، دیروز مجدداً در لینک «توضیحات تکمیلی درباره مزدوران بالاترین»، بر صحت ادعای خود، تأکید کرده بود و استخراج این اسامی را حاصل ۴۵ روز تحقیق دانسته بود؛ اما با توجه به اینکه حتی در ترتیب کاربران – بر اساس توضیح زیر – نیز تغییری ایجاد نشده است و تحقیق ایشان! سرشار از خطاهای نگارشی و ویرایشی است، باید آن را نه حاصل ۴۵ روز تحقیق، که حاصل کم‌تر از یک دقیقه وقت گذاشتن دانست! J)))

آقای ذاکری شما اسامی ۷۰ نفری را که صرفاً به یک لینک در بالاترین مثبت دادند مانند صدها لینک دیگری که در روز مثبت داده می‌شود (همان‌طور که همه می‌دانند مثبت به لینکها لزوماً به معنای تائید یا رد محتوای آن نیست) چون از قضا اون لینک درباره شما بوده است، تمامی اسامی ۷۰ کاربر بالاترین را در یک اقدام غیراخلاقی و با داستان‌سرایی این ۷۰ نفر را که اکثراً از فعالین اپوریسیون با گرایشات گوناگون هستند را مزدور اطلاعاتی و سایبری نامیدید. شما با این کارتان تمامی گفته‌های خود را بی‌ارزش کرده‌اید و خودتان گفته‌های خودتان را فاقد اعتبار کرده‌اید.
این هم لینک ۷۰ کاربری که به یک لینک رأی دادند و آقای ذاکری برای این اتهام‌اش این همه دروغ‌پردازی کرده است:


پی‌نوشت:

«من متوجهم که این لینک در بخش سرگرمی است ولی شوخی شوخی جدی می‌شه اعصاب مصاب آدم بهم می‌ریزه.»

«دلیل شما برای لینک دوباره این مطلب چی‌ هست؟ حتی فرستادن متن به ظاهر سرگرمی یا نفی مطلب هم باعث ایجاد سؤال هست! با این کارتون می‌خواهید به اسم و پوشش جوابیه یا سرگرمی دوباره بازنشر کنید یا چی‌؟»

اما به نظر می‌رسد سکوت، بایکوت و سانسور یک مطلب، نه تنها باعث رفع تردیدها نمی‌شود، بلکه تردیدها را بیش‌تر می‌کند؛ بر اساس اصول دموکراسی و جریان آزاد اطلاعات، نباید هیچ صدایی را خفه و خاموش کرد، اما باید به صداها و ادعاهای بی‌اساس و بی‌دلیل، پاسخ داد و مخاطبان را آگاه کرد.

-------------------------------------------------------------

نوشتارهای مرتبط:


-------------------------------------------------------------
بیشتر بخوانید:-------------------------------------------------------------

دعوت از شما نجیب گرامی؛ در فیس‌بوک به ما بپیوندید:


معرفی و دانلود کتاب:

-------------------------------------------------------------


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

*** نظرات شما بلافاصله منتشر می‌گردد ***