صفحه‌ها

۱۳۹۲ خرداد ۶, دوشنبه

بترس از مردم نترس! نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای (+لینک‌های دانلود ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»)شما «نجواهای نجیبانه» را نشنیدید و اینک، فریادهای خشمگینانه را می‌شنوید و باید منتظر بدفرجامی نیز باشید

راه رهایی ایران و ایرانیان، سرنگونی «جمهوری اسلامی» و تشکیل حکومتی مدافع آگاهی، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر است

هر تلاشی در راستای اصلاح این نظام بی‌نظام و گندیده و تزئین و مشاطه‌گری نقش ایوان این خانه از پای‌بست ویران‌گشته، «آزموده را آزمودن» و خطایی محکوم به هزیمتی محتوم و «آب در هاون و مشت بر سندان کوفتن و باد درو کردن» است

بترسید از روزی که مردم از شما نترسند و من آثار آشکار این ناترسی و انهدام هیمنه و هول و هراس را می‌بینم

سرنگونی سروقت سرِ نگون‌سار و پرنخوت و تبختر شما و حکومت جور و جهل و جعل و جنایت و خیانت شما نیز خواهد آمد

آقای خامنه‌ای! همه جنایت‌ها و خیانت‌های جمهوری اسلامی و رهبران آن به کنار، تنها چهار کلمه، سرنگونی رژیم شما را از نظر اخلاقی، اجتماعی و سیاسی ضروری می‌سازد: «کشتار شصت و هفت!»

تاریخ نشان داده است که سرانجام دیکتاتورها همواره موش‌فرجامی بوده است!

حکومت شما سرنگون شده است و فقط جنازه گندیده آن بر روی زمین و در انتظار دفن در قبرستان تاریخ مانده است

پیشنهاد می‌کنم حداقل نیم‌نگاهی به فهرست مطالب کتاب «نجواهای نجیبانه» بیندازید، که فهرست فشرده‌ای است از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران و مسؤولان آن، به‌ویژه شخص شما، در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و...؛ شاید... شاید در خفا و خلوت، شرم و آزرمی آزارتان داد!

پیشاپیش شکست تمامیت حاکمیت شما را در نمایش ناشایست به اصطلاح انتخابات پیش رو به مردم ایران شادباش می‌گویم. آری، ایران و ایرانیان سیاه‌ترین شرایط را از سر می‌گذارنند، اما همواره «پایان شب سیه سپید است»

امیدوارم که انتخابات نود و دو، نه به تو و رژیم تو باشد؛ نه‌ای نهایی و تنهایی نهایی تو و یاران پیدا و پنهان تو


متن کامل نامه:

بترس از مردم نترس!

نامه سرگشاده عباس خسروی فارسانی به خامنه‌ای

(همراه با انتشار ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه»
در هفت جلد و شش هزار صفحه)

«دلم می‌سوزد از باغی که می‌سوزد!...»

آقای خامنه‌ای!
من فردا، سه‌شنبه هفتم خرداد ماه ۱۳۹۲، به شکایت وزارت اطلاعات شما، که در واقع مدعی‌الخصوص شماست، به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان احضار شده‌ام؛ از آنجا که متأسفانه امکان حضور در بیدادگاه شما را ندارم، این نامه را به عنوان دفاعیه نگاشته‌ام؛ علاوه بر این، چون ویرایش جدید کتاب «نجواهای نجیبانه» نیز در هفت جلد و بیش از شش هزار صفحه آماده انتشار بود، آن را نیز به عنوان دفاعیه خود و آزادی‌خواهان ایران، که نوشتارهایشان در این کتاب منتشر شده است، تقدیم دادگاه دوران و مردم ایران می‌کنم:

آقای خامنه‌ای!
در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۰، در فرجام نخستین ویرایش کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن» و نیز در وبلاگی با همین عنوان، نامه‌ای با عنوان «شرط بلاغ»، با نام مستعار، خطاب به شما نوشتم و در آن به شما هشدار دادم که «پیش از تبدیل این نجواهای نجیبانه به فریادهای خشمگیانه به آنها توجه کنید»؛ و در پایان، گفتم که «امیدوارم فرجام این کتاب، آغاز نیک‌فرجامی شما باشد»؛ اما شما «نجواهای نجیبانه» را نشنیدید و اینک، فریادهای خشمگینانه را می‌شنوید و باید منتظر بدفرجامی نیز باشید. شما به جای این‌که به نجواهای نجیبانه گوش فرا دهید، گویندگان آنها را به بند می‌کشید، همان‌گونه که نوکران و ریزه‌خواران ثروت و قدرت شما، در اول تیرماه ۱۳۹۱، از طریق پلیس «فتا» (فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان اصفهان، هویت واقعی مرا شناسایی کردند و من را بازداشت و تحویل اداره اطلاعات اصفهان نمودند و این اتهام‌های واهی را متوجه من ساختند:
«۱- انتشار محتوای مجرمانه [اسناد زمین‌خواری برادران لاریجانی و...]؛
۲- تحریک علیه نظام و رهبران آن؛
۳- توهین نسبت به مسؤولین نظام و رهبران آن؛
۴- عضویت در دسته‌جات معاند نظام، وابسته به صهیونیست‌ها [صرفاً به دلیل داشتن حساب کاربری در وبسایت اشتراک لینک «بالاترین»!]»؛

که همه اتهام‌ها در تمامی مراحل، توسط من رد گردیدند؛ البته اتهام پوچ چهارم را به دستور اداره اطلاعات و در اولین جلسه دادگاه پس از آزادی من به قید وثیقه و برای متوقف ساختن تلاش‌ها برای حل قانونی و حقوقی مشکلات پیش‌آمده به اتهام‌های پیشین اضافه کردند؛ به دنبال آن، من پس از پیگیری‌های لازم و ناامیدی بیش از پیش از دادگری تمامیت دستگاه شما برای این که بار دیگر در دام دیوصفتان شما گرفتار نگردم و به سرنوشت عزیزانی چون امیدرضا میرصیافی، هدی صابر، ستار بهشتی و...، که به دست مأموران نامعذور شما کشته شدند، دچار نشوم، یا با توجه به اتهام‌های واهی انتسابی و تفسیر آنها به جاسوسی، در دام محاربه و دار اعدام گرفتار نگردم، ناچار گشتم در فرصت آزادی با تودیع وثیقه سنگین - که سند منزل مسکونی پدرم است، که یک کارمند بازنشسته در شهر فارسان می‌باشد و اخطار ضبط آن را نیز به تازگی صادر کرده‌اید - با دشواری فراوان، از راه کوه و دره از کشور خارج شوم تا باز هم بتوانم در آوارگی غربت، در یافتن «راهی به رهایی از راه آگاهی، بدون دادن هزینه‌های گزاف و بی‌حاصل از جان و جیبِ مُلک و مردم ایران‌زمین» تلاش کنم. البته شما پیش از صدور هرگونه حکمی، در حالی که قصد داشتم در شهریورماه ۱۳۹۱، از پایان‌نامه دکتری‌ام دفاع کنم و با رد پیشنهادهای بازجویان شما، از جمله نگارش دوباره تز دکترا با موضوع ولایت فقیه! مرا بلافاصله و در حالی که در بازداشتگاه وزارت اطلاعات بودم، از دانشگاه اخراج کردید و ضمن لغو بورسیه تحصیلی من در وزارت علوم، مرا از تدریس در دانشگاه‌های سراسر کشور نیز منع و محروم کردید و خانواده‌ام را در تنگنا درانداختید و تلاش کردید با تهدید، تحدید، تحبیب، تطمیع و إرعاب، مرا مطیع خواسته‌های خود سازید؛ هرچند من راه فلسفه را، که راه آگاهی و رهایی است، انتخاب کرده‌ام و اینک نیز در همان راه تلاش خواهم کرد و تا نگارش پایان‌نامه جور و جنایت و خیانت شما از پای نخواهم نشست.

آقای خامنه‌ای!
رئیس بازداشتگاه اطلاعات شما در اصفهان (بازداشتگاه «الف. طا» در زندان مرکزی اصفهان) به من گفت ما با بررسی کتاب و وبلاگ «نجواهای نجیبانه» به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر آمریکا و اسرائیل، میلیاردها دلار خرج می‌کردند، نمی‌توانستد همان کاری را انجام دهند که تو به صورت رایگان کرده‌ای! فارغ از اغراق مهمل او و این‌که شاید به معنای دقیق میلیاردها دلار توجه نداشت، باید بگویم که نیاز به میلیاردها دلار نیست، آگاهی، سرانجام رهایی‌بخش خواهد بود و جرم من فقط «آگاهی‌بخشی» بوده است. آری، شما از «آگاهی» و «بیداری» مردم می‌ترسید و من هدف خود را «یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی» می‌دانم و می‌دانم که «رهایی، رایگان نیست».
راه رهایی ایران و ایرانیان، سرنگونی «جمهوری اسلامی» و تشکیل حکومتی مدافع آگاهی، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر است. تا کنون تمام راه‌ها و تلاش‌ها برای اصلاح این رژیم، به شکست انجامیده است و از این پس نیز هر تلاشی در راستای اصلاح این نظام بی‌نظام و گندیده و تزئین و مشاطه‌گری نقش ایوان این خانه از پای‌بست ویران‌گشته، «آزموده را آزمودن» و خطایی محکوم به هزیمتی محتوم و «آب در هاون و مشت بر سندان کوفتن و باد درو کردن» است؛ چرا که این رژیم، از لحاظ بنیان‌های نظری، کارنامه و ظرفیت عملی و نیز ساختار قانونی، اصلاح‌پذیر نیست؛ از این رو، به صراحت می‌گویم که من، سرنگونی‌طلبِ جمهوری‌خواه هستم و سرنگونی «جمهوری اسلامیِ» دشمن جمهور مردم را می‌خواهم؛ آری، من برانداز نرم از طریق آگاهی‌بخشی هستم، چرا که اطمینان دارم آگاهی مردم، سرانجام به آستانه‌ای خواهد رسید که به سرنگونی جمهوری جهل‌پرور اسلامی منتهی خواهد شد؛ البته این، خواسته شخصی من نیست؛ بلکه با شناختی که از جامعه ایران دارم، این را برآیند خواسته گستره گسترده و اکثریت مردم ایران می‌دانم. من در دانشگاه امام صادق تهران در رشته الاهیات، گرایش فلسفه و کلام اسلامی درس خوانده‌ام - دانشگاهی که آقای منتظری، شما و جمعی دیگر، آن را برای تربیت کادرهای جمهوری اسلامی تأسیس کردید و اکنون آقای مهدوی کنی ریاست آن را بر عهده دارد - و به دانشگاه‌های دیگر، از جمله دانشگاه تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس و... هم به صورت مرتب رفت و آمد داشته‌ام؛ همچنین دوره دکتری‌ام را در رشته فلسفه غرب در دانشگاه اصفهان سپری کردم؛ و زادگاه من شهر فارسان در استان محروم چهارمحال و بختیاری است و از سایر شهرها و دیدگاه‌های مردم کشور نیز بی‌اطلاع نیستم؛ از این رو، بر اساس علم و آگاهی می‌گویم که اکثریت بسیار بالایی از مردم، از تمامی اقشار و گروه‌ها، از شما و مدیریت خارج از مدار و بدون مدارا و مروت شما خسته‌اند و سرنگونی حکومت‌تان را در دل آرزو می‌کنند و در خلوت و جلوت به زبان می‌آورند، اما افسوس که بسیاری از اقدام عملی هراسناک‌اند. آری، شما حکومت خود را بر مبنای ترس و وحشت پی افکنده‌اید و استراتژی حکومتی خود را «پیروزی با وحشت» (النصر بالرعب) می‌دانید، اما باز هم بر همان نهج نجواگون به شما می‌گویم که بترسید از روزی که مردم از شما نترسند! چرا که حکومت و حاکمیت قسر و قهر و اجبار و وحشت، دائمی و اکثری نخواهد بود و من آثار آشکار این ناترسی و انهدام هیمنه و هول و هراس را می‌بینم. آری، سرنگونی سروقت سرِ نگون‌سار و پرنخوت و تبختر شما و حکومت جور و جهل و جعل و جنایت و خیانت شما نیز خواهد آمد؛ آری، بترس از مردم نترس!آقای خامنه‌ای!
همه جنایت‌ها و خیانت‌های جمهوری اسلامی و رهبران آن به کنار، تنها چهار کلمه، سرنگونی رژیم شما را از نظر اخلاقی، اجتماعی و سیاسی ضروری می‌سازد: «کشتار شصت و هفت!»؛ البته این سند محکم محکومیت شما در گذشته به جای خود، در زمان اکنون نیز گسترانیدن غم و افسردگی و فرسودگی و بیماری و گرسنگی و سیاهی بر سراسر ایران و در دل تمام ایرانیان، سرنگونی سراسر حکومت سیاه شما را ثابت می‌کند؛ شما که تورم دست‌های خسته و پینه‌بسته را نمی‌بینید؛ شما که تورم دل‌های گرسنه و غم‌باد گرفته را نمی‌بینید؛ شما که پاهای برهنه را نمی‌بینید و مسأله شما سرهای برهنه شده است، نه هزاران برهنگی و بحران هویدا و نهان فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی.

آقای خامنه‌ای!
همین‌جا بد نیست به خاطره‌ای اشاره کنم تا عمق غرور، نخوت و تبختر شما را نشان دهم؛ البته تبختر شخص شما بر مردم هویدا و بدیهی است؛ در این‌جا می‌خواهم یادی کنم از برادر بزرگ‌تر شما آقای محمد خامنه‌ای، که به تازگی نیز با تمام توش و توان به دفاع از شما برخاسته است؛ آقا محمد شبیه‌ترین فرد به شما در روش و منش و غرور و قدرت‌طلبی است و پس از سال‌ها عزلت و سایه‌نشینی سیاسی به دنبال عتاب شدید و بایکوت او توسط آقای خمینی در جریان رسوایی مک‌فارلین و ماجرای موسوم به «گروه ۹۹ مجلس» در سال ۱۳۶۴، بار دیگر به میدان آشکار جنگ قدرت و ثروت آمده است. برادر بزرگ‌تر شما در ظاهر، از طرف شما به ریاست «بنیاد حکمت اسلامی صدرا» منصوب شده است و در واقع، در حال تجارت و سوداگری است و این بنیاد را پوشش سوداهای پرسود خود قرار داده است و به کار خرید و فروش املاک، صادرات و واردات کالا، انبارداری و... مشغول است. من به اشتباه، و با این گمان که در این بنیاد، کار پژوهشی و فلسفی می‌شود، در سال ۱۳۸۴ چند ماهی را در بخش دبیرخانه «مرکز تدوین تاریخ جامع حکمت و فلسفه» مشغول به کار بودم و به طور مرتب و پیوسته و از نزدیک، با برادر شما در ارتباط بودم. او یک بار از من خواست نامه‌ای خطاب به افراد، نهادها و دانشکده‌های فلسفی ایران و جهان و نیز رایزن‌های فرهنگی ایران در سراسر جهان تنظیم کنم و در آن، از آنان جهت تدوین کتابی در حدود ۴۰ جلد با عنوان «تاریخ جامع حکمت و فلسفه» دعوت به همکاری نمایم. رئوس نظرات خود را نیز جهت تنظیم این نامه به من ارائه داد. از نظر برادر بزرگ‌تر شما، حکمت و فلسفه فقط در اختیار ایران و شرقیان بوده است و غرب و غربیان، آن را از ایران و ایرانیان بنا بر توطئه‌ای از پیش تعیین‌شده ربوده‌اند. در این میان، من با توجه به ادعاهای ایشان مبنی بر جامع بودن و بی‌طرف بودن طرح، فهرستی از افراد و مؤسساتی تهیه کردم که می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند؛ اما هنگامی که لیست را پیش او بردم، با خط قرمز روی نام برخی افراد خط کشید، که به طور مشخص، چهار نام را به یاد دارم: استاد ارجمندم آقای حسن سعادت مصطفوی (استاد فلسفه، کلام و عرفان اسلامی در دانشگاه امام صادق)، استاد ارجمندم آقای مصطفی ملکیان (این انسان نجیب و آزاده، که پس از رد پیشنهادهای اغواگر شما برای خرید ایشان، از جمله ریاست «پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی»، اینک از تدریس در تمامی دانشگاه‌های ایران منع شده است)، آقای عبدالکریم سروش و آقای بهاءالدین خرمشاهی؛ و در این رابطه به من گفت: «برخی افراد مثل «موش» می‌مانند که اگر در غذا بیفتند، همه غذا را خراب می‌کنند!»؛ که البته فراتر از تمامی انگیزه‌های احتمالی، به نظر می‌رسد که مهم‌ترین دلیل چنین کاری، این است که شما را یارای دیدن افراد مستقل، غیرمرید، برتر و داناتر از خودتان نیست؛ چنان‌چه کارنامه شخص شما در برخورد با افراد برتر از خودتان که دست ارادت بر سینه نداشته‌اند، گویای روشنی از این امر است؛ آری، از نظر شما، هر که با شما نیست و چون شما نمی‌اندیشد و مریدانه شما را تقدیس نمی‌کند موش است و غذای غرور و قدرت شما را خراب می‌کند! هرچند تاریخ نشان داده است که سرانجام دیکتاتورها همواره موش‌فرجامی بوده است! - هر چند خواسته قلبی من برای شما و تمام دیکتاتورها دست برداشتن از منش دیکتاتوری و خوش‌فرجامی است - پس از آن بود که فهمیدم نه کار پرطمطراق «تاریخ جامع حکمت و فلسفه» به فرجام می‌انجامد و نه این بنیاد بی‌بنیاد، جای پژوهش و تحقیق است و استعفا دادم و علی‌رغم تمایل برادر شما از آنجا خارج گشتم؛ و اکنون نیز که ۷ سال از آن تاریخ می‌گذرد، تا آن‌جا که من اطلاع دارم، نه کتابی تدوین شده و نه طرحی به سرانجام رسیده است.

به هر حال، به گمان من و بر اساس شناختی که از جامعه ایرانی و روند سیاسی حاکم بر ایران و جهان دارم، سرنگونی شما و حکومت جنایت و خیانت‌پیشه شما، محتوم و قطعی است و «دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد»؛ هر چند چندان هم دیر به نظر نمی‌رسد و برای شما و حکومت شما اکنون نیز دیر شده است؛ و البته واقع‌بینانه‌تر آن است که حکومت شما سرنگون شده است و فقط جنازه گندیده آن بر روی زمین و در انتظار دفن در قبرستان تاریخ مانده است؛ البته امید دارم و همه باید تلاش کنیم که این رهایی، از راه آگاهی باشد، نه با جنگ و خشونت و خونریزی و انتقام. بهترین راه برای برگزاری مراسم تدفین حکومت شما و سرنگونی جمهوری اسلامی، سرنگونی درون‌زاد است و پس از آن، برگزاری انتخاباتی کاملاً آزاد و تحت نظارت نهادهای بین‌المللی؛ و مطمئناً در آن انتخابات، مردم آگاه و بیدار ایران، دیگر به روسیاهان روی گشاده نشان نخواهند داد و افرادی در قامت اسامی زیر را، که از حداقل استانداردهای آگاهی، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر برخوردار نیستند، بر سرنوشت خود حاکم نخواهند کرد؛ روسیاهان دیروز و امروزی چون: رضا پهلوی (که حکومت را ارث پدرش و خود را وارث «اسپرم همایونی» می‌داند و همچنان «شاهزاده» می‌خواند، بر سوگند سلطانی سماجت می‌ورزد و خود را نماد ملت می‌داند و «شورای ملی» می‌سازد)، مسعود رجوی (جنایتکار خیانت‌پیشه‌ای که معلوم نیست مرده است یا زنده)، یا مریم رجوی (که خشونت و تزویر از چشمان او می‌بارد و خود را «رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت!» می‌خواند)، ابوالحسن بنی‌صدر (آن صدارت‌طلب همیشگی)، اکبر هاشمی رفسنجانی (آن همیشه «شریک قاتل و رفیق قافله» که در تمام سخنانش، «نظام» و «انقلاب»، مقدم بر «مردم» هستند)، میرحسین موسوی، مهدی کروبی، محمد خاتمی و حسن خمینی (چهار یار در هر حال وفادار جمهوری اسلامی)، علی‌اکبر ولایتی (جناب «آقا اجازه» و فرمانبر همیشگی ولایت شما)، اسفندیار رحیم‌مشایی (مهره امنیتی و حقیر و مطیع رژیم، که خود را «سرباز ولایت» می‌خواند)، غلامعلی حداد عادل (نوکر برتر آهنگر دادگر!)، سعید جلیلی (یار غار مجتبای شما و رفیق و رئیس برادر داماد شما، مصباح و علی باقری کنی، برادرزاده‌های محمدرضا مهدوی کنی؛ من و سعید جلیلی، هر دو فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق هستیم و به‌خوبی منش، روش و اندیشه او و اطرافیان امام صادقی‌اش را درک و البته رد می‌کنم)، محمدباقر قالیباف (آن بافنده قالی دروغ و اغراق و دلق و دغل) و دیگر نقش‌آفرینان سیاه‌چهره سیاه‌بازی شما و دیگران که کارنامه آنها و مشارکت و سکوت رضایت‌آمیزشان در جنایت‌ها و خیانت‌ها، آشکار و بر آفتاب است. هر چند تلاش‌های احتمالی آنان در راه رهایی ایران، به عنوان یک انسان، شایسته تقدیر و گامی در جهت جبران گذشته خواهد بود.

آقای خامنه‌ای!
من به همراه این نامه، ویرایش پنجم کتاب «نجواهای نجیبانه: نقد نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبران آن» را در هفت جلد و مجموعاً نزدیک به شش هزار صفحه (شش جلد و چهار هزار صفحه مطلب جدید) منتشر کرده‌ام و وبلاگ خود را نیز از دست سربازان بدنام و بدکردار شما خارج ساخته و فعال کرده‌ام و با خود عهد نموده‌ام که هیچ‌گاه از آگاهی‌بخشی برای رهایی وطن و هم‌وطنان دست برندارم. پیشنهاد می‌کنم حداقل نیم‌نگاهی به فهرست مطالب کتاب «نجواهای نجیبانه» بیندازید، که فهرست فشرده‌ای است از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران و مسؤولان آن، به‌ویژه شخص شما، در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و...؛ شاید... شاید در خفا و خلوت، شرم و آزرمی آزارتان داد!

آقای خامنه‌ای!
و در پایان، باید بگویم که مسؤولیت تمامی فعالیت‌ها و نوشتارهای من، در گذشته، اینک و آینده، تنها با شخص خودم می‌باشد و حتا تا پیش از بازداشت، هیچ کس از هویت واقعی من در ارتباط با آنها خبر نداشت و همان‌طور که همیشه گفته‌ام «به هیچ فرد، گروه، حزب، دسته، رسته، بسته، هسته، پوسته، مسلک، مرام، منبع، مقام، اندیشه، ریشه، پیشه و... وابسته نیستم! و تنها هدف من «یافتن راهی به رهائی از راه آگاهی بدون دادن هزینه‌های گزاف و بی‌حاصل از جان و جیبِ مُلک و مردم ایران‌زمین» است»؛ از این رو، مسؤولیت مستقیم هر گونه تهدید یا تحدیدی که برای خانواده و نزدیکان من و نیز خود من ایجاد شود، با شخص شما خواهد بود.

پیشاپیش شکست تمامیت حاکمیت شما را در نمایش ناشایست به اصطلاح انتخابات پیش رو به مردم ایران شادباش می‌گویم. آری، ایران و ایرانیان سیاه‌ترین شرایط را از سر می‌گذارنند، اما همواره «پایان شب سیه سپید است»؛ دیگر رو کردن کاندیدای خودی و معرفی او به عنوان غیرخودی و بازی «این یه چیز دیگه است» نتیجه‌بخش نخواهد بود و حنای دوقطبی‌های نمایشی و کاذب ساختن و ادای دموکراسی درآوردن و خیمه‌شب‌بازی‌های مسخره، رنگ و بویی برای مردم ایران ندارد؛ هر چند این بار چنان ترس بر شما غالب شده است که از قالب ساختگی دوقطبی‌های کاذب نیز دوری کردید؛ از این رو، امیدوارم که انتخابات نود و دو، نه به تو و رژیم تو باشد؛ نه‌ای نهایی و تنهایی نهایی تو و یاران پیدا و پنهان تو.

«ما،
همان جمع پراکنده، همان تنها،
آن تنهاهائیم!
این همه موج بلا در همه جا می‌بینیم،
«آی آدم‌ها» را می‌شنویم،
نیک می‌دانیم،
دستی از غیب نخواهد آمد،
هیچ‌یک حتی یک بار نمی‌گوئیم
با ستمکاریِ نادانی، این‌گونه مدارا نکنیم
آستین‌ها را بالا بزنیم
دست در دست هم از پهنه آفاق برانیمش
مهربانی را،
دانایی را،
ما، همان جمع پراکنده
بر بلندای جهان،
بنشانیمش...!
- «آی آدم‌ها...!
موج می‌آید!...» (فریدون مشیری)

«گيرم که در باورتان به خاک نشسته‌ام!
و ساقه‌هاي جوانم از ضربه‌هاي تبرهاي‌تان زخم‌دار است
با ريشه چه مي‌کنيد؟
گيرم که بر سر اين باغ بنشسته در کمين پرنده‌ايد
پرواز را علامت ممنوع مي‌زنيد
با جوجه‌هاي نشسته در آشيان چه مي‌کنيد؟
گيرم که مي‌کشيد
گيرم که مي‌بريد
گيرم که مي‌زنيد
با رويش ناگزير جوانه چه مي‌کنيد؟» (خسرو گلسرخي)

«حرکت از اين بيش شتابان کنيم
ولوله در ولوله‌باران کنیم
جنگل و شهر و ده و کوه و کمر
از نفس خویش شکوفان کنیم
دانه هر گل که تو پرپر کنی
باز بکاریم و دوچندان کنیم
پای بکوبیم و برآریم دست
خنده‌زنان ترک سر و جان کنیم
روشن از ایمان به طلوعی قریب
چوبه اعدام چراغان کنیم...
تا تو بدانی که چه ما می‌کنیم
هرچه تو گفتی نکنید! آن کنیم!
آتش پنهان درون را، برون
از دل خاکستر ایران کنیم
شعله بگیریم از این آتش و
مشعل تاریخ، فروزان کنیم
باز بسازیم بنایی دگر
ساخته‌ای هرچه تو، ویران کنیم
خواب و خیال خوشت آشفته‌ایم
بیش از این نیز، پریشان کنیم
می‌شنوی؟! این تپش طبل ماست
باش و ببین تا که چه طوفان کنیم؟!» (محمدعلی اصفهانی)

«گمان مبر که به پایان رسید کار مُغان
هزار باده ناخورده در رگ تاک است!» (اقبال لاهوری)

عباس خسروی فارسانی
۶ خرداد ماه ۱۳۹۲

-----------------------------------------

معرفی و دانلود کتاب «نجواهای نجیبانه:
نقد نظام جمهوری اسلامی ایران 
و رهبران آن»

کتابی گویا از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران آن
در هفت جلد و شش هزار صفحه


تقدیم کتاب:
تقدیم به:
زنده‌یاد علی‌اکبر سعیدی سیرجانی و تمام آزادگان آزادی‌خواهی که «شرط بلاغ» را به جای آوردند و به امید دیدار رنگین‌کمان در بهار پر نقش و نگار آزادی، با نجوای قلم، نجیبانه به دفاع از حقوق مردم و نقد و آگاهی‌بخشی پرداختند و در پاسخ، خزان تظاهر و زمهریر تزویر و دروغ و درد و رنج و خفقان و زندان و حصر و مهاجرت و تبعید و شکنجه و اسلحه و مرگ، دیدند و می‌بینند!
تقدیم به ندا آقاسلطان، سهراب اعرابی، محمد کامرانی، محمد مختاری، صانع ژاله، هاله سحابی، هدی صابر و ستار بهشتی!
تقدیم به همه کشته‌شدگان و اسیران راه آزادی!
و تقدیم به همه آنها که دوستشان دارم؛ همه انسان‌ها!

پنجمین ویرایش کتاب «نجواهای نجیبانه» در فضای مجازی، به صورت کتاب الکترونیک انتشار یافت. این کتاب، مشتمل بر مجموعه نامه‌های سرگشاده خطاب به رهبران و مسؤولان جمهوری اسلامی و بسیاری اسناد و نوشتارهای تاریخی دیگر است. محمد نوری‌زاد در وبسایت خود در مورد این کتاب نوشته است:
«من با اطمینان می‌گویم اثر نافذ «نجواهای نجیبانه» در آینده مرجع بسیاری از احتجاجات تاریخی انقلاب اسلامی برای نویسندگان و فیلم‌سازان و داستان‌سرایان و هنرمندان و تاریخ‌نگاران خواهد بود.»
در مقدمه این کتاب آمده است:
«کتابی که پیش رو دارید، «راهی به رهایی» است از راه آگاهی، بدون دادن هزینه‌های گزاف و بی‌حاصل از جان و جیبِ مُلک و مردم ایران‌زمین؛ نجواهایی است نجیبانه و برآمده از اندیشه‌ها و قلم‌های گوناگون و رنگارنگ، که وجه مشترک همه آنها، دلسوزی و نیکخواهی برای ایران و ایرانی و رهبران ایران و تلاش برای یافتن و نشان دادن راه صحیح و استوار رهایی است....
در انتخاب نوشتارهای این کتاب جهت انتشار، هیچ‌گونه جهت‌گیری خاصی، أعم از سیاسی، مذهبی، صنفی و...، لحاظ نشده است؛ و البته حُسن و ویژگی کتاب «نجواهای نجیبانه»، این است که نامه‌ها و نوشتارهایی که ممکن بود در دستان تطاول‌گر خزان زمان و بدون ثبت ماندگار، به دامان نسیان سپرده شوند - به‌ویژه با توجه به اینکه نویسندگان برخی از آنها نامشخص یا غیرمشهور هستند - اینک به صورت یکجا، و بدون هرگونه دخل و تصرف یا جهت‌گیری خاص در انتخاب نوشتارها، ثبت و ماندگار شده‌اند؛ و کارنامه‌ای هستند از داوری مردمی که امروز و دیروز، تحت تدبیر یا بی‌تدبیری حکومت جمهوری اسلامی، زندگی کرده‌اند و طعم تلخ این نظام را با جسم و جان چشیده‌اند، برای به‌سازی، به‌زیستی و به‌روزی فردا و داوری تاریخ و آینده و البته داوری وجدان‌های بیدار امروز، که با توجه به تنوع نویسندگان و شیوه بیان آنها، می‌توانند قضاوتی کلی و منصفانه نسبت به دیروز و امروز فراهم آورند و دورنمایی امیدبخش برای فردا ترسیم سازند.»

در آغاز کتاب، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به علی خامنه‌‌ای آمده است:
«آقای خامنه‌ای! پیشنهاد می‌کنم حداقل نیم‌نگاهی به فهرست مطالب کتاب «نجواهای نجیبانه» بیندازید، که فهرست فشرده‌ای است از کارنامه جمهوری اسلامی و رهبران و مسؤولان آن، به‌ویژه شخص شما، در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و...؛ شاید... شاید در خفا و خلوت، شرم و آزرمی آزارتان داد!»

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به فهرست اجمالی و کلی مطالب کتاب‌ها:

- پیش‌درآمد؛ آشنایی با ساختار جمهوری اسلامی و رهبران آن
- نوشتارهای درباره چیستی و چرایی نامه‌نگاری به رهبران جمهوری اسلامی
- نامه‌ها از روح‌الله خمینی
- نامه‌ها به روح‌الله خمینی

- نامه‌ها از علی خامنه‌ای
- نامه‌ها به علی خامنه‌ای [بیش از چهارصد نامه سرگشاده خطاب به خامنه‌ای]
- سایر پیام‌ها و نوشتارها خطاب به علی خامنه‌ای
- نامه‌ها به خانواده علی خامنه‌ای

- نامه‌ها به اکبر هاشمی بهرمانی (رفسنجانی)
- نامه‌ها به محمد خاتمی
- نامه‌ها به محمود احمدی‌نژاد
- نامه‌ها به صادق لاریجانی
- نامه‌ها به سایر سران و مسؤولان بلندپایه جمهوری اسلامی
- نامه‌ها به میرحسین موسوی
- نامه‌ها به فقها و مراجع تقلید

- غوغای برکناری آیت‌الله منتظری (همراه با مکاتبات منتظری و خمینی)
- گزیده‌ای از نجواهای نجیبانه علی‌اکبر سعیدی سیرجانی
- بیانیه‌های اعتراضی میرحسین موسوی
- سایر نجواهای نجیبانه محمد نوری‌زاد و نامه‌های نوشته‌شده خطاب به او

- فراز و فرود پرونده کشتارهای دهه شصت
- فراز و فرود پرونده قتل‌های زنجیره‌ای
- فراز و فرود پرونده جنایت کهریزک
- فراز و فرود پرونده قتل ستار بهشتی
- کشته‌شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال هشتاد و هشت

- جلوه‌ای از کارنامه حقوق بشر جمهوری اسلامی
- نجواهای پراکنده

- گزیده‌ای از سروده‌های سیاسی - اجتماعی
- گزیده‌ای از متون ادبی سیاسی - اجتماعی
- «حیواناتی که بر ما حکومت کرده‌اند!»

-----------------------------------------
بیشتر بخوانید:۲۴ نظر:

 1. دوست عزيز

  بجاست تجربه خودت را در باره پيگيرى پليس فتا و رهگيرى و شناسايى شما، با ديگران به اشتراك بگذارى تا ديگرانى كه ناشناس در ايران فعاليت دارند به دام فتا نيوفتند.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. دوستانی که درباره چگونگی پیگیری پلیس فتا یا اداره اطلاعات هستن باید بدونن. مهم این نیست که شما کجا قرار دارید. ایران یا بیرون از ایران. اول شما وصل به یکی از شبکه های اینترنتی هستید. دوم شما از تلفن شخصی به اینترنت وصل هستید یا از وافای و نت گوشی. در هر حالتی آی پی سیستم شما شناسه حضور شما در اینترنته. وقتی مطلبی رو پست میکنید به طور معمول آی پی فرستنده و مشخصات اینترنت روی سرور مرکزی یا اداره مخابرات . غیره موجوده. زمانی که به هر دلیلی به حساب کاربری شما کن کنن خیلی راحت سیستم رو طوری برنامه ریزی میکنن که به محض آپلود کردن اولین پست آدرس و مشخصات صاحب اینترنت روی سرور مشخص بشه. بعد از این پیدا کردن شخص کار سختی نیست. باور کنید که متاسفانه خیلی راحتتر از این حرفاست.

   حذف
  2. درود و ادب. سپاس از شما

   حذف
 2. سلام . من هم موافقم لطفا اطلاعاتی درباره نحوه پیگیری و کشف هویت واقعیتون توسط پلیس فتا بیان کنید

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. درود و سپاس دوستان گرامی؛ واقعیت امر این است که چگونگی شناسایی، هنوز برای خود من هم مشخص نیست؛ چون در فضای واقعی، هیچ کس از هویت واقعی من در ارتباط با وبلاگ و نوشتارهایم آگاه نبود؛ تمامی موارد امنیتی در فضای مجازی و واقعی را هم رعایت می کردم؛ اما اینکه چگونه پلیس فتا توانست من را شناسایی کند، واقعا نمی دانم؛ روزی که برای بازداشت من به خانه آمدند، پرینت هایی از صفحات وبلاگ و فیس بوک نجواهای نجیبانه و شماره آی پی من را همراه داشتند؛ کاملا با برنامه ریزی و غافلگیرکننده آمدند؛ آنگونه که بعدا متوجه شدم، گویا یک ماه هم بود که فعالیت های مجازی من و یک هفته هم خانه را تحت نظر داشتند؛ تنها چیزی که متوجه شدم این بود که یکی گفت که اگر ما بخواهیم کسی را پیدا کنیم، حتا اگر نیاز باشد هر چقدر پول در خارج از کشور هزینه کنیم، این کار را می کنیم و به نتیجه می رسیم.

   پیروز و پایدار باشید
   خسروی

   حذف
 3. در حیواناتی که بر ما حکومت کرده اند، که از خودنویس در جلد هفتم آورده اید، در مطلب خوک رفسنجان نوشته شده:
  اکبر از تملق متنفر بود ولی متملقین را تحمل می‌کرد و خلعت می‌بخشید. می‌گویید نه، از س. ل. و ا.ن. بپرسید!

  لطفا نام کامل س.ل. و ا.ن. را برایم بنویسید. خیلی مهم است. سپاس گزارم.

  پاسخحذف
 4. وارد نیستم....! برای مطالعه تو گوشی faild میده...با ezreader

  پاسخحذف
 5. لطفا کتاب زیر را هم که نقش روشنگری زیادی دارد مطالعه بفرمایید:

  https://docs.google.com/viewer?url=http://www.aqeedeh.com/book_files/view/ensane-aqel-PDF.pdf&pli=1

  پاسخحذف
 6. باطل همانند كف روي اب است از ابتدايي انقلاب شريف وعظيم ايران عزيزم امثال شما كم نبودن مدتي قدقد كرده ونابود شدن به كوري چشم شما سيد علي روز به روز بر محبان ومخلصانش اضافه ميشود اين خاصييت حق است

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. مادر تو و سید علی رو باهم میدم قاطرا امامزاده داوود همچی بکنن تا به خواهر برادراتون اضافه بشه ، بی ناموس ساندس خور حیف خاک ... مرتیکه الاغ عرب

   حذف
  2. بابا نفهم اسم ایران رو دهن کثیفت نیار تو یه عرب کثافت بیشتر نیستی لعنت و نفرین بر محمد و آل محمد باد نفرین بر اسلام و پیروان جنایتکارش مرگ بر جمهوری اسلامی . زنده باد ایران و ایرانی

   حذف
 7. سلام آقای فارسانی بنده وبلاگ درست نکردم فقط ویدئو انتقادی از نظام روی سایتهای اشتراک ویدئو هم سایتهای ایرانی و هم سایتهای فیلتر مثل یوتیوب قرار میدهم آیا امکان شناسائی من وجود دارد؟

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام دوست خوبم.
   به هر حال، هیچ چیزی غیرممکن است، اما اگر واقع‌بینانه نگاه کنیم، قدرت وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی، آن‌گونه که نشان داده می‌شود نیست، ۱۰ درصد آن واقعی است و ۹۰ درصد آن طبل توخالی و بلوف است که خود ما در ایجاد آن سهیم هستیم و ناخواسته با پیروی از آن به نوعی نقش اطلاعاتی را باز می‌کنیم. در عین حال، توصیه من این است که از اشتراک ویدئو در سایت‌های ایرانی که قابلیت کنترل بیش‌تری دارند بپرهیزید و از وی‌پی‌ان‌های امن استفاده کنید و با هویت واقعی با کسی در مورد کارهای‌تان صحبت نکنید.
   با سپاس و احترام

   حذف
 8. سلام آقاي فارساني من يك خانم 27 ساله هستم و خيلي با شما و امثال شما همفكرم من هم پنهاني دارم كتابي واسه چاپ اماده ميكنم تا جوناي هم سن و سال خودم بخونن و آگاه بشن از مملكتشون خيلي دوست دارم كتاباي شمارو داشته باشم ولي هر كاري ميكنم نميتونم دانلود كنم لطفا اگه ميشه بهم راهنمايي كني با تشكر فراوان ممنمون ميشم زود بهم جواب بدين

  پاسخحذف
 9. سلام اقای فارسانی عزیزاز وقتی نوشته کسایی مثل شما اقای نوری زاد واقای زم رو خوندم اخه من هم زمانی مثل اونها خامنه ای برام عزیز بودولی بعداز انتخابات 88به چهره کریه اون پی بردم ولی در مورد خمینی هنوز به این باور نرسیدم زندانهای اصفهان اعدامهای فله ای به خدا قسم داغونم مرتب گریه میکنم حال خرابی دارم مثل گوسفندهای مزرعه حیوانات جورج اورول دوپا خوب چهارپا بد میگفتم حالا همه چیز برام فرو ریخته مرتب از خدا میخوام قد تبیین رشد رو به من نشون وارزوی یوم تبلی السرائررو دارم که وعده خدا حقه واون روز رازها اشکار میشه وپرده ها فرو میریزه....یا حق

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام دوست خوبم،
   حال شما رو می‌فهمم. خود من هم زمانی در چنین برزخ‌ها و تردیدهایی گرفتار بودم. توصیه دوستانه من اینه که زیاد به خودتون سخت نگیرید. مهم اینه که شما در مسیر آگاهی و حقیقت‌جویی هستید و این آگاهی، سرانجام پیش و بیش از هر چیز درون شما را رهایی خواهد بخشید و وجدان شما را آرام خواهد کرد.

   با سپاس و احترام
   به امید یافتن راهی به رهایی از راه آگاهی
   خسروی

   حذف
 10. درود ، هیچ چیز ، آنطور که به نظر میرسد نیست.

  پاسخحذف
 11. رضا پهلوی (که حکومت را ارث پدرش و خود را وارث «اسپرم همایونی» می‌داند و همچنان «شاهزاده» می‌خواند، بر سوگند سلطانی سماجت می‌ورزد و خود را نماد ملت می‌داند و «شورای ملی» می‌سازد)
  بزرگترین انسان برای رهبری و مدیریت خیزش بزرگ ایرانیان بر ضد اسلام کثیف و پلید شما مسلمانان دروغگو و پلشت که بویی از انسانیت نبرده و همه جا با مسخره کردن شخصیت و تخریب دیگران به دنبال کسب منافع برای بیگانگان هستید.
  ما همه پیشمرگان ایران زمین و فرزند خلف خداوندگاران ایران زمین یعنی رضا شاه بزرگ و محمدرضا شاه بزرگ هستیم و هرگز نخواهیم گذاشت مسلمانانی چون شما دوباره میهن عزیزمان را همچون کودتای ننگین 1357 به گند و کثافت بکشند.
  زنده باد جوانان ایرانی و ایران پرست و نه الله و محمد پرست

  پاسخحذف
 12. ادامه نظر بالا:
  درود بر رضا پهلوی وارث دو ابرمرد تاریخ ایران که مسلمانان پلید با کمک امریکا و انگلستان و اسراییل آنان را از بین بردند و ایران پاک را به ملایان اهریمنی اسلام الله کثیف و محمد زنباره سپردند.

  پاسخحذف
 13. 6000 صفحه ؟؟؟؟
  سوال من اینه که آیا لازمه من و دیگران 6 هزار صفحه از نامه های شما را بخونیم و ان چه اطلاعاتی به ما میده که ارزش وقت ما را داشته باشه؟
  نمیشد توی یک جزوه 100 صفحه ای خلاصه مطلب را بنویسی؟
  کم گوی و گزیده گوی!

  پاسخحذف
 14. دوستانی که درباره چگونگی پیگیری پلیس فتا یا اداره اطلاعات هستن باید بدونن. مهم این نیست که شما کجا قرار دارید. ایران یا بیرون از ایران. اول شما وصل به یکی از شبکه های اینترنتی هستید. دوم شما از تلفن شخصی به اینترنت وصل هستید یا از وافای و نت گوشی. در هر حالتی آی پی سیستم شما شناسه حضور شما در اینترنته. وقتی مطلبی رو پست میکنید به طور معمول آی پی فرستنده و مشخصات اینترنت روی سرور مرکزی یا اداره مخابرات . غیره موجوده. زمانی که به هر دلیلی به حساب کاربری شما کن کنن خیلی راحت سیستم رو طوری برنامه ریزی میکنن که به محض آپلود کردن اولین پست آدرس و مشخصات صاحب اینترنت روی سرور مشخص بشه. بعد از این پیدا کردن شخص کار سختی نیست. باور کنید که متاسفانه خیلی راحتتر از این حرفاست.

  پاسخحذف
 15. eToro صفقات التداول المفتوحة في 227,585,248

  تداول من أي مكان وقتك ثمين. تداول من خلال الكمبيوتر أو الجوال أو الكمبيوتر اللوحي

  پاسخحذف

*** نظرات شما بلافاصله منتشر می‌گردد ***